Kent Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk sunmanın ardından resmi kutlamalar Didim Atatürk stadında devam etti. Törene Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay, Cumhuriyet Başsavcı Anıl Altay, kurum amirleri, siyasi parti yöneticileri ve çok sayıda Didimli katıldı.

23 Nisan kutlamaları, saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasıyla başladı. Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan ve Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay’ın öğrencileri ve halkı selamlamasıyla devam etti.

23 Nisan Stat (27)8

TÜRK HALKININ EGEMENLİĞİNİ İLAN ETTİĞİ TARİHTİR

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ gerçekleştirdi. Üstündağ, konuşmasında “23 Nisan 1920 tarihi, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının var olma-yok olma savaşları içinde egemenliğini ilân ettiği tarihtir. 23 Nisan millet iradesinin yönetimde yer aldığı gündür. Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiş, 1929'da bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. 1979' yılında 23 Nisan uluslararası çocuk bayramı olmuştur. Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu alanda, hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de geleceğin cumhuriyet nesillerine, atamızın verdiği önemi ifade etmektedir. Çocuklarımızı; tarihini bilen, ufkunu gören ve adımlarını buna göre atan vatan, millet, bayrak sevgisi ile yoğrulmuş, erdemli bireyler olarak yetiştirmek en büyük görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Bu nedenle Atatürk'ü ve bizlere emanet ettiği büyük eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlılığımızı, nedenleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmalıyız. Anlatmalıyız ki, gelecek kuşaklar uyanık, kararlı ve bilinçli olabilsinler. Tarihi mirasımızı koruma ve kollama konusundaki ödevlerini yerine getirebilsinler. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

23 Nisan Stat (26)8

Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okunmasının ardından öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler vatandaşlardan tam not aldı. Etkinlikte son olarak, 23 Nisan için yapılan resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi.

HABER: ERGUN KORKMAZ

23 Nisan Stat (30)8

23 Nisan Stat (29)8

23 Nisan Stat (31)8

23 Nisan Stat (32)8

23 Nisan Stat (33)8

23 Nisan Stat (23)8

Emekliler İzmir Mitingi öncesi basın açıklaması yaptı Emekliler İzmir Mitingi öncesi basın açıklaması yaptı

23 Nisan Stat (2)