Dernek bahçesinde düzenlenen farkındalık etkinliğine Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Garnizon Komutanı Ali saçan, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Siyasi parti temsilcileri, Didim Gaziler derneği, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, belediye meclis üyeleri, belediye başkan aday adayları ile çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katılım gösterdi.

diyed (4)

YAZICI, TEŞEKKÜR ETTİ

Etkinlikte konuşan DİYED Başkanı Resul Yazıcı “Göreve geldiğimiz günden beri yönetim kurulu olarak üstünde durduğumuz öncelikli konu engelli kardeşlerimizi gündelik hayatın içine katacak sosyal faaliyetlerde bulunmak oldu. Bunu da inşallah hep beraber başaracağız.  Buradan bizlere desteğini esirgemeyen sayın Kaymakamımız Can Kazım Kuruca’ya Garnizon Komutanımız Ali Saçan’a ve özellikle hiç bir zaman bizleri yalnız bırakmayan ve her türlü desteği veren Belediye başkanımız Ahmet Deniz Atabay’a tüm engelli camiası adına teşekkür ediyorum” dedi.

diyed (7)

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN FARKINDAYIZ

Didim Belediyesi ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi Didim Belediyesi ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi

Didim belediye başkanı Ahmet Deniz Atabay ise engelliler konusunda her zaman duyarlı olduklarını belirterek’ “ Didim belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret ettik. Onların her türlü ihtiyacını karşılamak için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bizler kentimizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın farkındayız. Bu farkındalık ve bilinçle çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

diyed (2)

BÜTÜN ENGELLERİ EL BİRLİĞİ İLE AŞACAĞIZ

Didim Kaymakamı Can Kazım  Kuruca ise yaptığı konuşmada bu güzel kardeşlerimizin hayatında eğer bir engel varsa oda bizlerin koyduğu bir engel oluyor bazen yaptıklarımızla bazen yapmadıklarımızla, bazen bir bakışımızla bazen bir sözümüzle onların hayatlarındaki engelleri yaratanlar aslında bizleriz dolayısıyla onlar bizim koyduğumuz engellere rağmen engel tanımadan bu hayatı yaşamaya devam ediyorlar bu yüzden de çok büyük bir alkışı hak ediyorlar biz Devlet olarak merkezî yönetimimizle yerel yönetimlerimizle sizlerin hayatındaki bütün engelleri kaldırmak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz bugün ne kadar çalıştık daha da çok çalışacağız ödevlerimizin bilincindeyiz sizler bize omuz verdikçe, sizler bize destek verdikçe ve yaşadığınız sorunları bize ilettikçe bizim yolumuzu aydınlattıkça bütün engelleri el birliği ile aşacağız.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Didim Kent Konseyi Help in Hands grubunun derneğimize bağışladığı akülü araba Dernek üyesi %96 fiziksel engelli Muzaffer Yaylı’ya teslim edildi.

diyed (3)

HABER: ELİF DİKBAŞ 

diyed (10)

diyed (6)