AKP Didim İlçe Başkanı Sebahattin Akkuş Ziyarete katılan yönetim kurulu üyelerini Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş ve Yönetim Kurulu ile tanıştırdı. Aydın İli genelinde 10 ilçede yönetim değişikliği sürecinin tamamlandığını söyledi. 

Akkuş ve Yönetim Kurulu Üyelerine ziyaretleri için teşekkür eden Erbaş, siyasi partilerin yaklaşan yerel seçimler ile birlikte yoğun bir çalışma temposuna gireceğini, tüm siyasi partilere kolaylıklar dilediklerini ifade etti. 

Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla yönetimde Turizm Sektöründen üyelere yer verilmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi. Akkuş da yönetim kurulunda hem sektörel hem de sosyolojik olarak her kesimden kişinin yer aldığının altını çizdi. 

Erbaş, kurumların iletişim halinde olması gerektiğinin ifade ederek, “sivil toplumla, halkla, girişimciler ile diyalog kurma çabanızı önemsiyorum, bu İlçemizin eksik yönlerinden biri, rakip partilerin bile nezaket çerçevesinde iletişim halinde olması gerektiğini düşünüyorum. Aksi durumun kente faydası yok” dedi. 

Erbaş sözlerini şöyle sürdürdü; “her siyasi oluşumun topluma ulaşmaya, derdini anlatmaya ihtiyacı var. Partiler topluma ulaşmadığında kimse birbirini anlamaya çalışmıyor. Hem genel siyasette hem yerel siyasette rekabetin canlı tutulması önemli. İdeolojik önyargıları kırmak, objektif olmak ve kendi tarafının hatalarını da görmek lazım. Diğerlerini ötekileştirmeden, başkalarının da haklı olduğu fikriyle tartışma ortamı yaratarak kenti ileri götürebiliriz.  Bunu yapamadığımız için 30 yıldır şahit olduğum, Didim için ıskaladığımız birçok fırsat oldu. Tabi ki her yerel yönetim döneminde, her hükümet döneminde kıymetli katkılar oldu. Ama memleketi bir yerden bir yere götürecek adım atılamadı. Her siyasi fikirde doğrular var, bunları bütünleştirip bir projeye dönüştüremedik. Ülkemizde, yakın çevremizde doğal afetler yaşanıyor, iklim değişikliği ile artan seller ve orman yangınları gibi afetler yaşıyoruz. Biz bu afetlere hazır mıyız? 1955 Balat depremini yaşamışız ve yıkılmışız. Bölgede ciddi depremler üreten faylar var. Kolektif iş birliği ile bunlara hazırlanmamız lazım. Hükümet, yerel yönetimler, STK’lar ve bu çalışmaları finanse eden uluslararası kuruluşlar ile çalışmak gerekecek. Yaz aylarında susuzluk çektik. Bölgemize içme suyu sağlayacak Beşparmak barajının projesi ve etüdü tamam. Bunu Büyükşehir’in veya DSİ Genel Müdürlüğünün yapması lazım. Her iki kanalı harekete geçirmek için STK’lar ve Siyasi Partiler ile birlikte hareket edemezsek siyaseten etkili olamayız. Bunun için iktidar veya yerel yönetimin hangi partide olduğunun bir önemi yok. Bir arada olmazsak etkimiz cılız olur” dedi. Daha önce Marina yatırımı, turizm Tahsislerinin planlanması gibi konularda inisiyatif alarak birlikte hareket ettiklerini ve başarılı olduklarını hatırlattı. 

AKP İlçe Başkanı Akkuş kısır çekişmelerin her iki tarafa ve İlçeye fayda sağlamadığını vurguladı. Didim’in sorunlarını bildiklerini, bunları çözmek için geç kalınmadığını, Kurumlar, STK’lar ve yerel yönetim ile birlikte hareket etmeye açık olduklarını söyledi. “Yumruğu aynı yere vuracak genç kadrolarımız var” dedi. Akkuş “Didim’e fayda sağlayan STK’larla, derneklerle, siyasi partilerle, odalarla, sendikalarla bir araya geleceğiz” dedi. 

Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla göreve geldiklerinde Ak Parti Milletvekillerinden, Aydın İl Başkanlığından randevu aldıklarını, Kültür ve Turizm Bakanı ile iki kere görüştüklerini hatırlattı. “Seçim bitince mücadele biter, bir araya gelip ortaklaşa projeler hazırlamak lazım. Farklı yerlerde aynı konuları konuşmak yerine bir araya gelip birlikte hareket etmeliyiz” dedi. Kültür ve Turizm Bakanlığının Didim ve Çeşme için hazırladığı projeyi hatırlatan Atilla, Bakanlık ile yapılan görüşmede önce Çeşme projesinin tamamlanacağı, sonrasında Didim projesinin ilan edileceğini söylendiğini ifade etti. Didim neden Çeşmeyi beklemek zorunda? Sorusunu soran Atilla, birlikte hareket edilerek İlçenin önünü açacak adımlar atılabileceğini belirtti. 

HABER: ELİF DİKBAŞ 

ASDASDAS-7

Kurallara uymayanlara 43 bin liralık ceza Kurallara uymayanlara 43 bin liralık ceza

Editör: Ergun Korkmaz