9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde hem deniz hem de tarihi yerleri gezip aynı zamanda dinlenebileceği yerlerden birisi olan Didim’de sahiller noktasında da birçok seçenek bulunuyor.

Didim, sayısız güzelliği ile giden herkesi kendine hayran bırakıyor. Burada mutlaka görmeniz gereken sahiller ise şu şekilde: Altınkum Sahili, Martı Sitesi, Manastır Koyu, Taşburun, Akkum,

ALTINKUM SAHİLİ

Ülkemizin en güzel kumsallarından biri olan mavi bayraklı Altınkum plajı Didim’in sahip olduğu elliden fazla kumsaldan en güzelidir. Bu eşsiz kumsalda denize girebilir, altın sarısı kumlarında güneşlenebilir veya çeşitli su sporları yaparak eğlenebilirsiniz. Limanından günlük tekne turlarına katılarak birbirinden güzel koyları keşfe çıkabilirsiniz. Sahil boyunca sıralanmış mekânlarda her ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kafeleri, barları ve diskoları ile akşamları da çok renkli olan Yalı Caddesi sayesinde tüm gününüzü burada geçirme imkânına sahipsiniz. Temmuz ve ağustos ayında çok kalabalık olması dışında hiç bir sıkıntısı yok. Dilerseniz oteller önü plajı ile Altınkum arasında yer alan Beach Clublarda da denize girmek ve güneşlenmek mümkün.

2019 Altınkum Sahili

MARTI SİTESİ

Martı Koyu çok sığ kumluk bir koy. Bu özelliği ile özellikle küçük çocukları olan ailelerin tercih ettiği bir alan. Hemen sağında site sakinlerinin kullandığı düzenlenmiş bir alan var. Şezlong ve şemsiyeler site sakinlerine ait. Sol kısmı da genellikle piknikçi ailelerin kullandığı yer yer kumluk bir kıyıya sahip.

Martııı

MANASTIR KOYU

Manastır Koyu’na bizce sabah erken saatlerde gidin. Denizin tertemiz berrak halini görün, hava durgun ve deniz dalgasızsa bugüne kadar gittiğiniz kumsallardan vazgeçebileceğiniz bir kumsal karşılayacak sizi. Deniz kenarında bulunan bir işletme şezlong ve şemsiye kiralıyor. Burada yiyecek ve içecek bir şeyler bulmanız da mümkün.

Mastıerr

TAŞBURUN SAHİLİ - ESKİ KUM OCAĞI

Bu koyu görmek için anayoldan ayrılmanız ve Taşburun yönüne dönmeniz gerekmektedir. Taşburun Limanı’nın hemen yanında bulunan uzun ve güzel kumsaldan başlayarak Aquaparkın önünde bulunan alana kadar yer yer denize girmeye müsaittir. Bu kıyı şeridinde iki tane de restoran bulunmaktadır.

Taşburrr

ORMAN KAMPI

Didim Belediyesi tarafından işletilen Tavşanburnu -Ormankampı tabiat alanına ister günü birlik girebilir isterseniz karavanınız ve çadırınızla kamp kurabilirsiniz. Üstelik çadırınız yoksa buradan kiralama şansınızda var. Saha içerisinde uzun güzel bir kumsal, plaj voleybolu sahası, piknik masaları, duş, tuvalet (wc) restaurant ve market mevcut. Bazı alanlarda mangal yakılmasına da izin veriliyor. Ve sahili mavi bayrak almaya hak kazanmış temizlikte.

Ormankampss

KOVELA - SEDEFKOY

Sedefkoy yüzlerce yıl ev sahipliği yaptığı Kovela Limanı ile Didim tarihine şahitlik etmiş bir mekan. Mavişehir ile birleşen sahil bandı yürümek için çok keyifli olan koyun ucunda bir çay bahçesi diğer ucunda da güzel bir manzaraya sahip bir kafe bulunmakta. Sahili ise yosunlu olduğu için denize girmeye müsait değil.

Sefed

Didim’de uyuşturucu maddeden 1 kişi tutuklandı Didim’de uyuşturucu maddeden 1 kişi tutuklandı

AKKUM - KULAKÇININ KOYU

Akkum - Kulakçının Koyu Beyaz güzel kumlarıyla yay gibi kıvrılan Akkum - Kulakçının Koyu Didim’deki diğer koylara göre suyu biraz daha soğuk ve derinliği nispeten daha fazla bir kumsal. Buraya Huzur Sitesi ve caminin arasından ayrılan çok da düzgün olmayan bir toprak yolla ulaşabiliyorsunuz. Sahile ulaşmadan bir falez üzerinden bu güzel kumsalı seyredebilirsiniz. Hemen kenarındaki ağaçların altı da kampçılar ve piknikçilerin uğrak mekanı.

Akkuımm

HABER: ELİF DİKBAŞ