31 Mart günü gerçekleşecek olan yerel seçimlere girecek olan TİP, belediye meclisi seçimlerinde de oy istedi. TİP Didim ilçe başkanı Eren Tüylü açıklama yaparak, “Meclis'te TİP nasıl muhalefet edip iktidarın kabusu olduysa, Belediye Meclislerinde de her bir üyemizle yolsuzluklara geçit vermeyeceğiz.” dedi.

TİP’li Tüylü açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Türkiye 31 Mart'ta yerel seçimlere gidecek. 31 Mart'ta sadece mahallelerimizi, ilçelerimizi ve illerimizi yönetecek olan başkanları seçmeyeceğiz. Aynı zamanda yerel yönetimlerin bel kemiği olan Belediye Meclislerine de temsilcilerimizi göndereceğiz. Yani bu seçimde hem Belediye Başkanlığı için hem de Belediye Meclisi üyeliği için oy kullanacağız.

Belediye Meclisleri yapısı ve işleyişi gereği çok önemli görevler üstleniyor. Dolayısıyla, Belediye Meclislerine göndereceğimiz temsilcilerin kim olduğu ve görevini nasıl yerine getireceği de önem taşıyor.

Ülkemizde rantla, ihale dağıtmakla, kayırmacıkla birlikte anılan ve büyük hırsızlıkların merkezi haline getirilen belediyelerde bu tür yolsuzluklar hep Belediye Meclislerinden geçirilen kararlarla yapılıyor. İşte, bu nedenle halkın temsilcilerini Belediye Meclislerine seçmek her şeyden önemli. Belediye Meclisinde halkın temsilcisi olarak yer alan her üye ortaya çıkacak yolsuzluk girişimlerine dur diyecek ve suçları teşhir edecek. Aynı zamanda, katılım ilkesinin bir gereği olarak halkın sesini Belediye Meclisine taşıyacak. Türkiye işçi Partisi, belediye başkanı meclisi seçimlerinde de tüm halkımızın temsilcisi ve sözcüsü olmaya talip. Ranta, talana, kayırmacılığa, eşe dosta dağıtılan ihalelere, liyakat- siz kadrolaşmaya, bir kuruş bile olsa hırsızlığa, halkın kaynaklarının çarçur edilmesine karşı Türkiye İşçi Partisinin Belediye Meclisi üyeleri halkın çıkarlarını ve haklarını korumak üzere görev alacaklar. Ülkemizin kaynaklarını ve zenginliğini kendileri ve yandaşları için ganimet gibi gören AKP ile mücadele etmek üzere temsilcilerimiz Belediye Meclislerinde olacaklar.

Vekillerimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı gibi, Belediye Meclislerinde de iktidarın da muhalefetin de halkın çıkarlarına aykırı tek bir adım atmasına izin vermeyeceğiz. TBMM'de TİP'li vekillerin yaptığı gibi, Belediye Meclislerinde de kürsüyü halkın sesinin ve sözünün duyulması için kullanacağız. Meclis'te TİP nasıl muhalefet edip iktidarın kabusu olduysa, Belediye Meclislerinde de her bir üyemizle yolsuzluklara geçit vermeyeceğiz. Ve en önemlisi, AKP ve onun türevleri ile Belediye Meclislerinde göğüs göğüse mücadele edeceğiz.

Belediye Meclisi seçimlerinde oylar TİP'e. Halkın belediyeleri için TİP Belediye Meclislerine.

Biz Mecliste muhalefeti iyi biliriz.

Meclis Bizim İşimiz!

Didim’de deprem konferansı Didim’de deprem konferansı

HABER: ELİF DİKBAŞ