Çocukların yaz tatillerini daha verimli geçirebilmeleri adına, eğitici ve eğlenceli kurslar başlıyor. Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde gerçekleşecek olan kurslarda birbirinden farklı etkinliklere yer verilecek.

Etkinlikler, ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kapsayacak şekilde hazırlandı. İlkokul çocukları için konu tekrarı ile okulda işlenen konular pekişecek ve bunun yanında el becerilerinin gelişmesi adına boyama ve çakıl taşı boyama gibi etkinliklere yer verilecek. Çevre bilincine sahip olmaları içinse ilkokul çocuklarına geri dönüşün anlatılacak.

Bir diğer yandan ortaokul çocuklarına ise, matematiksel ve mantıksal akıl yürütme dersi, öğrencilerin analitik düşünme becerilerini artıracak ve problem çözme yeteneklerini güçlendirecek etkinlikler düzenlenecek. Kitap okuma dersleri ile edebiyatla tanışmaları sağlanan çocukların stratejik düşünmeleri içinse satranç dersleri verilecek.

Yaz kursları hakkında daha fazla bilgi için Bodrum Belediyesi resmî WEB sitesinde duyurular kısmını ziyaret edebilir veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz:

https://bodrum.bel.tr/duyuru.php?id=8346

Güvercinlik Sosyal Etkinlik Merkezi – 0 507 176 54 42

Mumcular Karaova Halk Kütüphanesi – 0 537 899 27 39

Trenin çarptığı 18 yaşındaki genç hayatını kaybetti Trenin çarptığı 18 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Turgutreis Şevket Sabancı Kültür Merkezi – 0 539 894 23 80

HABER: BUKET YETİŞSİN

3-132

LKŞKLŞKL