AK-YENİKÖY’DE BİLİMİN IŞIĞI PARLADI! AK-YENİKÖY’DE BİLİMİN IŞIĞI PARLADI!

Geçtiğimiz günlerde CHP Didim Kadın Kolları seçimi zarfların mühürsüz olması nedeniyle iptal edilmişti. Beyaz listeden Kadın Kolları Başkan adayı olan Gülcan Doğan, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, önümüzdeki süreçte gerçekleşecek olan seçimler için destek istedi. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Biz kadınlar temiz, şeffaf, birleştirip büyüten, kadın ve çocuk mücadelesi başta olmak üzere yerelde ve ülkemiz siyasetinde de söz söylemek için, olanaklar dahilinde çözümler üretebilmek için yola çıktık.

*Biz kadınlar “tüm renklerimizle” bir araya gelip “Beyaz” da birleştik. Bizi renklere hapsetmeye çalışmayın, hapsolmayız.

*Biz kadınları siyasi rövanşlarınıza alet etmeye çalışmayın, alet olmayız.

*Biz kadınlar kişilerin, grupların, kurumların, birilerinin arka bahçesi olmayız, denemeyin bile.

*Biz kadınları yönetmeye kalkışmayın, üzerimizden hesap yapmayın, izin vermeyiz.

*Biz kadınları hafife almayın. Bir kadın mücadelesi nasıl olur, ne kadar çoğuz ve güçlüyüz göstereceğiz.

*İftiralar, karalamalar, yalan bilgi yayma, kumpas, hileler, kamplaştırmalar, az olsun bizim olsun zihniyetini son zerresine kadar bitireceğiz.

*Biraz da erkeklere söyleyelim. Kadın mücadelesinde söz bizim!!! Lütfen müdahale etmeyin. İstersek destek verin ama fazlasına karışmayın. Emin olun biz kadınlar beklediğinizden fazlasını yapabiliriz. Bizi bize bırakın.

*Biz burada temiz bir siyaset için; kız kardeşler olarak, tüm kız kardeşlerimizin sesi olarak yola çıktık.

*Biz mevzuatları, uygulamaları, geçmiş teamülleri biliriz (o yüzden haklarımız gasp edildiğinde sesimizi en yüksek perdeden çıkarabiliyoruz).

*"Biz yaptık oldu" zihniyeti!  Asla ve asla buna izin vermedik! vermeyeceğiz de!

*Madem hak, hukuk, adalet diyoruz, önce içimizden başlayacağız. Hakkaniyetli olacağız.

*Hesap verebilir olacağız. Dedikodu değil iş üretmek istiyoruz.

*Şeffaflık adına bizler buradayız ve bu yoldaki her sorunuza açığız. Bizlerle ilgili size olumsuz getirilen her şeyi bize bildirebilir, ilk ağızdan teyit edebilirsiniz.

*Hadi hep birlikte bu temizlik hareketine destek verin.

Tüm sorularınız için size ulaşamamışsak, bizlere ulaşabilirsiniz. İsteyin, gelelim, anlatalım, konuşalım, sohbet edelim. (Yaptığımız mahalle toplantılarımıza katılamadıysanız.)

Hadi umudu birlikte büyütelim...

HABER: ELİF DİKBAŞ

Editör: Ergun Korkmaz