On gün önce doğum yapan köpeği ezip olay yerinden kaçtı On gün önce doğum yapan köpeği ezip olay yerinden kaçtı

CHP’li Yılmaz, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten “Bir toplantıda dedi ki ; Didim'de seçim kazanmak kolay mı? Zor. Didim'de Kuşadası'nda belki seçim kazanmak kolay değil.” demiş.

Sayın  Gökhan Ökten, Didim’de AKP’nin seçim kazanması zor değil, imkansızdır.  Didim’de AKP, yıllardır Didim’in acil ihtiyacı olan hastaneyi yapmadı. Didim’in nüfusu 50 bin iken 150 yataklı hastane yapacağız dediniz, Didim’in nüfusu 100 bin oldu 75 yataklı hastaneyi layık gördünüz.

2021 yılında temeli atılan hastanenin bir ara iş güvenliği yüzünden durduruldu. Şu anda da kaplumbağa hızıyla devam etmektedir. Mevcut hastanemizin de fiziki durumu malümunuzdur, hastanemizde doktor sayısı eksiktir. Sağlık hizmetleri aksamakta, vatandaşlarımızın şikayetlerini duymamazlıktan gelmektesiniz.

Önceki dönem İlçe Başkanınız Maşallah SUBAŞI, 2 yıl evvel Gençlik ve Spor Bakanı  Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile protokol imzalandığı hakkında basına açıklamada bulunmuştu. Didimde 10 adet halı saha yapacağınızı söylemiştiniz. Aradan 2 yıl geçti. AKP Didim İlçe Başkanının bahsettiği Halı sahaları göreniniz var mı? İl başkanı Didim de seçim alma derdinde,

AKP’de Laf çok iş yok. “Attım Kamuoyuna Palavra” partisine döndünüz. Geçmiş dönem bir milletvekiliniz ile birlikte, yine geçmiş dönem AKP Didim İlçe Başkanı ve yönetiminin 75. Yıl karma sanayi sitesinde neler yaptığını açıklayın da, yaptığınız siyaset ile Devlet imkanlarını yandaşa mı, vatandaşa mı kullandığınızı herkes görsün.

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı başladı, Didim’deki okullarımız da eğitim ve öğretime hazır değildir. Birçok okulumuzun binası yıkılmış ve henüz yapılmamış durumdayken birçok okulumuz da tadilattadır. Bu okullarda okuyan öğrencilerimiz farklı okullara taşınmış durumdadır. Tadilatlar okulların kapalı olduğu dönemde yapılmamış ve bu durum öğretmen, öğrenci ve velilerimizi mağdur etmiştir. AKP Aydın İl Başkanına ve AKP Aydın Milletvekillerine buradan sormak isteriz. Bu okulların tadilatları neden okullar kapalıyken yapılmadı?  Anne ve babaların çocukları için; servis ücreti, kırtasiye masrafları, harçlıklar, yardımcı kaynak alımı, beslenme, okul kıyafeti, kayıt ücreti gibi burada yazılamayan daha birçok eğitim kalemi altındaki harcamalar, sabit gelirlileri çok zor duruma ve ödemesi zor olan borçlandırmaya itmektedir. Ama olsun  AKP il başkanı Didim’de seçim alma derdinde.

Yurtdışından Türkiye’ye emekliler geliyor 10 gün 5 yıldızlı otellerde tatil yapıyorlar, Türkiye’de emekliler 2. işi yapıyorlar bırakın tatil yüzü görmeyi ay sonunu getiremiyorlar, ama olsun AKP il başkanı Didim’de seçim alma derdinde, 

Aydın Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nun Didim’e ve diğer ilçelerimize yaptığı yatırımları aynı zamanda Aydın’a yapılan yatırımları, hizmetleri görmemezlikten gelmekte ayıptır.  AKP İl Başkanı Sn. Gökhan Ökten sizin de Didim’e gelirken kullandığınız yollarda dahil olmak üzere Didim’e 250 km. yol yapıldığını aynı zamanda 290 km. altyapı çalışması yapıldığını biliyor muydunuz. AKP İl Başkanlığı boş vaatlerde bulunabilir ancak topuklu efemiz gece gündüz çalışarak gereken hizmetleri yapıyor ve yapmaya da devam edecektir. Aydın'ın tüm ilçelerini Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem ÇERÇİOĞLU önderliğinde kazanacağız. AKP İl Başkanı  Sayın  Gökhan Ökten, benim size tavsiyem Didim de ve Aydın genelinde bu hayalin gerçek olması mümkün değil bence fazla hayal kurmayın sonra  psikolojiniz bozulmasın.

HABER: ELİF DİKBAŞ