Seçim sonrasında yazılı basın açıklamasında bulunan EMEP Didim İlçe Başkanlığı, iktidar bloğunun devlet olanaklarını, kaynaklarını kullanarak sürdürdüğü; muhalefetin propaganda çalışmalarını engellemek için de bir dizi yöntemi kullandığı seçim sürecinden geçtiklerini ifade edere Erdoğan’ın, yine kendisinin getirdiği yüzde 50 artı 1 sistem sayesinde kazandığını dile getirdi.  EMEP, “Bu sonucun halkın gerçek iradesini yansıttığı söylenemez. Seçim hile ve zorbalıkla, kıl payı kazanılmıştır.” sözlerine yer verdi.

İl Koordinasyon Kurulu Perşembe günü toplanacak İl Koordinasyon Kurulu Perşembe günü toplanacak

EMEP Didim İlçe Başkanlığı sözlerine şu şekil devam etti;

“Türkiye, hem sistemin yapısal özellikleri hem de tek adam yönetiminin uyguladığı politikalar nedeniyle ağır bir ekonomik darboğazla karşı karşıyadır. Seçim ekonomisi bağlamındaki kısmi yardımlar, rüşvetler ve 'ikramlar' sayesinde ötelenen yüklerle şimdi ister istemez karşı karşıya kalacak olan işçi ve emekçiler, kötü gidişatın bütün faturasının yine üstlenmek zorunda kalacaklar. Herhangi bir hak talebi, grev, protesto, direniş ve itirazların nasıl baskı ve yasaklarla engellenmeye çalışıldığını seçim öncesinden biliyoruz. Çünkü artık iktidarın başka yolu kalmamıştır.

Tek adam düzeninin değişmesinin yolu tek başına sandıktan değil, grevlerden, emekçi mahallelerinden, kampüslerden, kadın eylemlerinden, hak savunularından vb. mücadelelerden geçmektedir. Tek adam düzenini geriletmek ve yenmek, sömürülen ve ezilen halk kitlelerinin birleşik gücüyle mümkündür.

Seçimin gösterdiği bir başka sonuç; halkı yıllardır sandığı beklemeye teşvik eden ana muhalefetin bildik yönteminin geçersizliğinin ortaya çıkmasıdır. Mücadele deyince vurdulu kırdılı, kaçmalı, kovalamacalı muharebe görüntülerini anlayan, zihinde bu görüntülerin uyanmasını teşvik eden söylem ve propaganda sayesinde, emekçilerin gerçek hak ve sinif mücadelesi de aynı kefeye girmiştir.

Seçim sonuçları bir son değildir. Gerici, faşist bir rejim inşasına kesintisiz devam eden iktidarın politikalarına karşı mücadelede kesintisiz bir şekilde sürecektir. Bu düzeni iş, ekmek ve özgürlük mücadelesini büyüterek değiştireceğiz.

Birlikte kazanacağız, işçiler kazanacak, halk kazanacak.” ifadelerine yer verdi.

HABER: ALİ KURNAZ 

Editör: Ergun Korkmaz