DEM Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde 40 ilde olduğu gibi Didim’de de seçime girecek. DEM Parti Didim Belediye eş başkanları ise Sidar Boza Sarı ve Nizamettin Özden oldu.

Eş başkanların tanıtıldığı toplantıda konuşma yapan DEM Parti Didim İlçe eş başkanı Salih Erkek, 21 Şubat Dünya anadili gününü kutlayarak, Kürtçenin bilinmeyen bir dil dayatmasına da tepki gösterdi. DEM’li Erkek “Kazandırmaya değil, kazanmak için geliyoruz. Bugün sizlere eş başkanlarımızı tanıtacağız. Bildiğiniz gibi biz hep söyledik ve arkasında da durduk. Kadına önem veriyoruz. Gençlere önem veriyoruz ve sözümüzün arkasında durduk.” diyerek eş başkanlarını açıkladı.

Dem Parti̇ (2)

ŞİMDİ DEM ZAMANI

Eş başkan adayı Sidar Boza Sarı, “Böyle bir görevi üstlenmek benim için gerçekten bir onur. İnanılmaz heyecanlıyım. Yerel yönetimlerle birlikteliğimizi kadın iradesiyle güçlendireceğimize olan inancım tamdır. Bütün halkımızı sizleri bu değişimi bu mücadelemizin ile birlikte çalışmak için hepinizi davet ediyorum. Şimdi DEM zamanı..” dedi.

ALTERNATİF OLACAĞIZ

Eş başkan adayı Nizamettin Özden ise “Şimdi Türkiye'de alışa gelen bir şey var. 2 parti arasında sıkışmışlık var. 2 partiye sanki mecburuz. Yıllardır bu böyle geldi ama biz DEM partiyle Türkiye'de ezilen, sömürülen, emekçi, yoksul, yoksunun sesi olan DEM parti alternatiftir. Biz alternatifiz diyoruz. Didim'de de alternatif olacağız. Türkiye'nin genelinde de alternatif olacağız. Hem kadın eşit temsiliyeti noktasında hem gençler noktasında hem belediyecilik noktasında özellikle halkçı belediyecilik noktasında biz gerçekten alışılagelen şeyleri, düzeni, o rant düzenini, yolsuzluk düzenini, talan düzenine son vermeye geleceğiz. Biz bundan eminiz, halkımıza inanıyoruz. Halkımız da bize güvenecek. Biz halkımıza güveniyoruz. Halkımız da bize güveniyor. Bu konuda başaracağımıza kesinlikle inanıyorum. İddiamız çok büyüktür. Kesinlikle biz burada yenilgi kabın etmeyeceğiz, etmedikten geleneği hiçbir zaman yenilgi kabul etmemiştir. Biz bu yenilgileri kabul etmeyeceğiz.” dedi.

Dem Parti̇ (7)

DEM Parti belediye meclis üyeleri ise şu şekilde;

1-      Sidar Boza Sarı,

2-      Keskin Dar,

3-      Sabriye Nasipoğulları,

4-      Aydın Özden,

5-      Saadet Noyan,

6-      Yılmaz Baran,

Bayram tatilinde Didim’de gezilecek tarihi yerler Bayram tatilinde Didim’de gezilecek tarihi yerler

7-      Nebiye Asma

8-      Mehmet Deniz

9-      Sultan Öncel

10-   Naşit Batur

11-   Dilek Aslan

12-   Ersin Tankişi

13-   Fırat Turan

14-   Umut Korkut

HABER: ELİF DİKBAŞ

Dem Parti̇ (3)