Bodrum Belediyesi’nin Mayıs ayında gerçekleştirdiği Olağan Meclis Toplantısında toplamda 15 madde görüşüldü.

ÖMK GERİ ÇEKİLSİN! YASAKLAMA VE ENGELLEMELER DURDURULSUN ÖMK GERİ ÇEKİLSİN! YASAKLAMA VE ENGELLEMELER DURDURULSUN

Olağan Meclis Toplantısı, Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu’nun başkanlığında gerçekleşti. Meclis açılışının yapılması ve mazeretlerin oylanması sonrasında 15 madde mecliste oylanmaya sunuldu. 4. maddede hayvanların denek olarak kullanılmasına karşı önlem olarak da 10. madde mecliste sunuldu.

Mecliste, “Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezlerinde koruma altında olan hayvanların hiçbir şart altında deney hayvanı olarak bir kuruma verilmemesi ve Bodrum Belediye Başkanlığının Deneysiz Belediyeler arasına katılması” konusu görüşüldü. Konu, oy birliği ile karar bağlandı.

Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısına katılamayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın programının yoğun olması sebebi ile katılamadığını belirtti. Mecliste görüşülen hayvan hakları maddeleri hakkında fikirlerini belirten Başkan Aras, “Bodrum Belediyesi olarak hayvan haklarını korumaya yönelik, göreve geldiğimiz ilk günden bu yana önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Mayıs ayı meclisinde görüşülen iki önemli madde, hayvanlarımızı korumak için hayati bir önem taşıyor. Birçok kozmetik markası başta olmak üzere hayvanlar denek olarak kullanılırken birçok acıya maruz bırakılıyor. Bu insanlık dışı harekete Bodrum Belediyesi olarak dahil olmamak için önlemler alıyoruz. Çünkü hayvanlar üzerinde yapılan deneylere alternatif bilimsel yöntemler kullanılabilir.” diyen Başkan Aras, “Satın Alma Sahiplen” sözlerine de yer verdi. 

HABER : Buket Yetişsin

Editör: Ergun Korkmaz