Didim Ticaret Odası Kültür merkezinde yapılan tanıtım etkinliğine AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Başkan vekil yardımcısı M. Umut Tuncer, AK Parti Aydın Milletvekili ve Aydın BŞB Başkan adayı Mustafa Savaş, AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, AK Parti İlçe Başkanı Sebahattin Akkuş, MHP İlçe Başkanı Mustafa Sağdıç, Cumhur ittifakının AK Partili Belediye başkan adayı Kadri Kabak, partililer, STK yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı.

Akp (10)-2

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tanıtım toplantısının açılışında konuşan AK Parti Didim İlçe Başkanı Sebahattin Akkuş 31 Mart yerel seçimleri için hazır olduklarını ve sahada olduklarını kaydederek “Aydın’da Mustafa Savaş, Didim’de Kadri Kabak’ı başkan yapmak için çalışıyoruz.” dedi.

MHP Didim İlçe Başkanı Mustafa Sağdıç ise Cumhur ittifakı olarak 31 Mart yerel seçimlerine tek vücut olarak hazır olduklarını kaydederek, Aydın ve Didim’in kaybedilen yıllarını kazandırmak için çalışacaklarını kaydetti.

Akp (14)

KALKINMA YERELDEN BAŞLAR

AK Parti Didim Belediye Başkan adayı Kadri Kabak doğup büyüdüğü kent olan Didim’e hizmet etmek için yola çıktıklarını kaydederek, “Kalkınma yerelden başlar. Yerel yönetimde eksiklik olduğu sürece topyekun kalkınma maalesef mümkün olmuyor. Didim olarak Aydın olarak geçtiğimiz son 20 yıllık süreçte bu durumu birebir yaşamış bir kent ve bir ilçe olarak karşınızdayız. Ne yazık ki şehrimiz, yerel yönetim anlamında her geçen gün kaybeden bir şehir haline geldi. Birçok şehir turizmde yenilikçi yerel yönetimlerle ilerlerken Aydınımız ve Didim'imiz bu potansiyeli bir türlü gerçekleştiremedi. 20 yıl bu şehirde neler değişti? Bu soruyu bir vatandaş olarak soruyorum. Bu potansiyel neden kullanamadı? Birlikte düşünelim diyorum.“ dedi.  Kabak konuşmasının ardından gerçekleştirmesini planladığı projeleri de açıkladı.

Akp (15)

Didim Protokolü bayramlaştı Didim Protokolü bayramlaştı

DİDİM’İ DÜNYA ŞEHRİ YAPMA SÖZÜNÜ VERİYORUZ

AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş “31 Mart’ta Didim’de ve Aydın’da başarı hikayesi yazacağız.” dedi. Aydın ve Didim’de yeni bir sayfa açmaya hazırlandıklarını belirten Savaş, “İnşallah 31 Mart akşamı yeni bir sayfa açacağız. 1 Nisan'dan itibaren şehrimiz gerçek hizmetlerle tanışacak. Türkiye yüzyılına yakışır bir Didim ve Aydın inşa etmek için yola çıktık. Kıymetli hemşehrilerim 31 Mart akşamı sandıkta gereğini yapıp o kayıp yılların hesabını sandıkta soracak. Aydın'da kayıp yıllar var, bu kayıp yılları telafi etmek için yola çıktık. Emsallerinden 20 yıl geride bir şehirde yaşıyoruz. Yerel yönetim anlamında yetersizliği olan bir şehirde yaşıyoruz. Birçok altyapı noksanlıkları, trafik, kanalizasyon ve arıtma problemi var. Biz bu problemleri ilk fırsatta acil bir şekilde çözdüğümüz gibi Didim’i Dünya Şehri yapma sözünü veriyoruz” dedi.

Didim’in iklimi, denizi, havası ve güneşi ile daha fazlasını hak ettiğini dile getiren Savaş, “Didim bir cennet. Bu cenneti dünya şehri yapacağız. Projelerini açıklayan Kadri Kabak başkanımızın her zaman yanında olacağım. Projelerinin takipçisi ve emrinde olacağım. Didim bunu fazlasıyla hak ediyor” diyerek Kabak’ın yanında olacağını kaydetti.

DİDİM’DE 3 AYDA DEĞİL DAHA FAZLA AYA YAYACAĞIZ

Her yıl turizmde rekorlar kıran Türkiye’deki turizm pastasından Didim’in daha fazla pay almasını istediğini belirten Savaş, “Acilen turizm master planı yapmalıyız. Kuşadası ile birlikte bütüncül bir master planı yapacağız. İnşallah Kuşadası gibi Didim’e kruvaziyer gemilerinin geleceği bir liman yapma sözü veriyorum. Didim’de serbest bölge yapacağız. Kuşadası ve Didim’in tekneleri ve gemilerinin bakımı için bir tersane ve bir liman yapacağız. Buranın cazibe merkezi olabilmesi için su gerekiyor. Büyükşehir belediyesinin su konusunda bir çalışması yok. Beşparmak Barajı ile Didim’in içme suyu projesini çözeceğiz. Sayın Bakanımız ve bürokratlarımızla görüştük. İnşallah 2025 yılında burada doğalgaz ile ilgili çalışmalar yapılacak. Sağlık turizmi ve spor kulüplerinin burada kamp yapacağı uygun ortam, hava var. Yani turizmi Didim’de 3 ayda değil daha fazla aya yayacağız.” diye konuştu.

Milletvekilliği sürecinde olduğu gibi belediye başkanı olduktan sonra da kapılarının ardına kadar açık olacağını ifade eden Savaş, “Pantolonu eskiten değil ayakkabısını eskiten bir Mustafa Savaş sözü veriyorum. Her zaman yanınızda, aranızda olacağım. Derdinizle dertleneceğim” diyerek destek istedi.

Akp (17)

Her yıl turizmde rekorlar kıran Türkiye’deki turizm pastasından Didim’in daha fazla pay almasını istediğini belirten Savaş, “Acilen turizm mastır planı yapmalıyız. Kuşadası ile birlikte bütüncül bir mastır planı yapacağız. İnşallah Kuşadası gibi Didim’e kurvaziyer gemilerinin geleceği bir liman yapma sözü veriyorum. Didim’de serbest bölge yapacağız. Kuşadası ve Didim’in tekneleri ve gemilerinin bakımı için bir tersane ve bir liman yapacağız. Buranın cazibe merkezi olabilmesi için su gerekiyor. Büyükşehir belediyesinin su konusunda bir çalışması yok. Beşparmak barajı ile Didim’in içme suyu projesini çözeceğiz. Sayın bakanımız ve bürokratlarımızla görüştük. İnşallah 2025 yılında burada doğalgaz ile ilgili çalışmalar yapılacak. Sağlık turizmi ve spor kulüplerinin burada kamp yapacağı uygun ortam, hava var. Yani turizmi Didim’de 3 ayda değil daha fazla aya yayacağız.” diye konuştu.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Akp (8)-1

4-90

Akp (2)-5

Akp (11)