Kuşadası'ndaki orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alındı Kuşadası'ndaki orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alındı

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği, deprem bölgesindeki çocukları unutmadı. Cemevi, deprem bölgesindeki çocuklar için kıyafet yardımı için kampanyası başlattı. Bir çocuk için mont, bot ve eşofmandan oluşan kıyafet maliyetini bin 500 TL olarak açıklanırken, yardımların makbuz karşılığında cemevinden yapılabileceği de ifade edildi.

Didim Cemevi, 6 Şubat’ta meydana gelen ve 12 ili etkileyen büyük depremin ardından bölgedeki çocuklar için kıyafet yardımı kampanyası başlattı. Kampanyada deprem bölgesi içerisinde yer alan Adıyaman ve Malatya illerinde okula giden bin öğrenci için kıyafet yardım kampanyası başlatıldı.

Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak bilgiler veren Didim Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan, “Bugün Yönetim Kurulu kararıyla deprem bölgesi olan Adıyaman ve Malatya’da okula giden yaklaşık 1000 öğrencilerimize 1000 adet mont, 1000 adet ayakkabı 1000 adet eşofman takımı alıp bölgeye kendimiz teslim etmek için kampanya başlattık. 11 Kasım’da okullar ara tatile giriyor.

Havalar soğuk olmadan öğrenci çocuklarımızın yanında olmak için 11 Kasım ile 19 Kasım’da kıyafetlerini kendilerine teslim edeceğiz. Çocuk başı mont, bot ve eşofman kıyafet maliyeti 1500 TL . Sizler de kampanyamıza destek olmak isterseniz bir öğrenci çocuğu giydirebilirsiniz. Cemevine makbuz karşılığı kıyafet ücretini verirsiniz. Biz Cemevi olarak kendi adımıza 1000 öğrenci için kıyafetleri İzmir’de fatura karşılığı olarak alacağız. Sizler adına da kıyafet alıp kamyon kiralayıp Adıyaman ve Malatya’ya götürüp sizler adına teslim edebiliriz. Şimdiden Hakk Erenler yardım kampanyasına destek olmak isteyen Canların Lokmalarını kabul etsin” dedi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

ffdfdf

Editör: Ergun Korkmaz