Apollon Tapınağı’nda bir kafede gerçekleşen basın toplantısında aday adaylığı duyuran Kılıç, sözlerine geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz gazeteci Bahri Aşık ve Kemal Etleç’i yad ederek başladı. Kılıç, “Bahri abi ve Kemal abiye Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun, sevenlerine, yakınlarına basın, camiasına, muhtar camiasına ve tüm Didim altına başsağlığı diliyorum.” dedi.

ÇORBADA BENİM DE TUZUM OLSUN İDDİASIDIR

2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde CHP’den Didim Belediye Başkan aday adayı olduğunu belirten Kılıç, “Defalarca siyasi yaşantımda eline mikrofon almış, halkımızın huzuruna çıkmış bir kardeşinizim. Ama bugün ilk kez kendi adıma bir iddia koymak adına buradayım. Allah nasip ederse pazartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi Didim ilçe başkanlığına yapacağım resmi müracaat dosyamla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Didim belediye başkan aday adaylığına nasibim. O yüzden de bu mutlu günümde beni yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu iddia herhangi bir diğer aday adayı arkadaşlarıma ya da partimdeki diğer yoldaşlarıma bir karşı duruş değil, aksine bir güç birliğinin bir omuz omuza yol yürümenin iddiasıdır. Eminim ki diğer arkadaşlarımıza eğer bu görevi gelirlerse ellerinden gelenin en iyisini yapıp Cumhuriyet Halk Partisi’ni burada daha zirveye taşımak için gayret göstereceklerdir. 21 yıllık siyasi tecrübem, 30 yıldır Didim'de yaşantım ve biriktirdiklerimle birlikte Didim halkına daha iyi hizmet etme iddiasını koyuyorum. Gençliğimle tecrübemle yaşam enerjimle Didim'i daha iyi seviyelere taşıma iddiasını koyuyorum. Bu bir karşıtlık değil, tam tersi çorbada benim de tuzum olsun iddiasıdır.” dedi.

OKAN KILIÇ KİMDİR?

Kılıç, açıklamasında özgeçmişinden bahsederek, “28 Şubat 1978 Ankara doğumluyum. İlkokulu Ankara Kavaklıdere ilkokulunda başladım. Ortaokul ve lise eğitimimi Ankara Seyran Bağları lisesinde tamamladıktan sonra 1995 yılında ailemle birlikte Didim'e taşınmış bulunduk. Akabinde bolu Abant izzet Baysal Üniversitesi turizm otelcilik bölümünü okudum. Oradan mezun oldum. Yani turizm otelcilik mezunuyum. 1995 yılından beri ailemle birlikte yaşıyorum. Hepinizin bildiği üzerine rahmetli babamın da bir siyasi geçmişi vardı. Babamın siyasi geçmişinin bana bir feyz oldu. Oradan babamın siyasi hayatından kendime bir takım topluma faydalı olabilmek adına çıkarımlarda bulunarak 2002 genel seçimleriyle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi'ne siyasi hayatıma başladım. 2002 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi gönüllü olarak siyasi hayatıma başladım. 3 Kasım 2000 yılında Cumhuriyet Halk partisine resmen üye oldum ve yapılan ilk Gençlik Kolları seçimiyle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları yöneticisi oldum ve yaklaşık 5 sene 3 dönem Cumhuriyet Halk Partisi Didim ilçe Gençlik Kolları başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2008 ilçe kongresi ile birlikte artık ana kademeye geçtim, ilçe yöneticisi oldum. 2008-2010, 2012-2014, ilçe başkan yardımcılığı yaptım. 2014 yılında il yöneticisi oldum ve 9 sene aralıksız il yöneticiliği yaptım. İldeki görevlerim arasında basından sorumlu il başkan yardımcılığı, bilgi teknolojileri ve iletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı ve 4 yıl il sekreterliği yaptıktan sonra görev süremin bitmesine son bir yıl kala doğa haklarından sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Yani partinin gerçek anlamda gençlik kollarından gelen, uzun yıllar yönetim kadrolarında yer almış bir kardeşinizim.  Hâlihazırda halen parti içerisinde Aydın parti eğitmeni olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda parti eğitiminden sorumlu bir kardeşinizim, partilerimizin daha bilinçli olması açısından da bu noktada da hizmet vermekteyim. Sivil toplum kuruluşlarımızla da yakın ilişkiler içerisinde bulundum. Halihazırda Didim Hacı Bektaş Veli Derneği, Didim Galatasaraylılar Derneği, Didim Sivaslılar Derneği ve Didim Atatürkçü Düşünce Derneği’nin aktif üyesiyim. Ticaret hayatımdan dolayı da Didim ticaret odasının aktif üyesiyim. 2004 yılından ailemle birlikte kurmuş olduğumuz aile şirketi turizm, gıda ve inşaat sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Ben de bu şirketin hem ortağı hem de genel müdür olarak ticari hayatımı da devam ettiriyorum. Aslen Sivas ili Şarkışla ilçesine bağlı Saraç köy nüfusuna kayıtlıyım. Kısaca Aşık Veysel'in topraklarının bir çocuğuyum ama. Ben Didim'de doğmadım ama 30 yıldır Didim'deyim. Evladım Didim'de doğdu. Rahmetli babamın mezarı Didim'de Allah nasip ederse biz de vefat ettikten sonra Didim topraklarına ebedi hayata yolculuğumuzu orada bitireceğiz. Kendimi bir Didimli olarak görüyorum. Çünkü Didim'e taşındığımda Didim'in nüfusu 8 bindi. Bugün 100 binin üzerinde. Bir kız çocuğu babasıyım. Ailemde yaşıyorum. “ dedi.

Aynı mahallede iki şüpheli ölüm Aynı mahallede iki şüpheli ölüm

okan kılıç (1)

 NEDEN ADAY OLDUM?

Kılıç, açıklamasının sonunda neden aday olduğunu belirterek, “Dediğim gibi benim iddiam tamamen daha iyisini yapabilme iddiasıdır. Didim'in daha yeşil bir yer olması daha yaşanılabilir bir yer olması. Bu betonlaşmanın yani inşaat sektörü ve turizm sektörünün yanı sıra bunlar ticari hayatımız için geçerli. Ama çocuklarımızın, yaşlılarımızın, gençlerimizin daha yeşil bir alanda yaşaması için daha her. Ekonomi üzerine değildi. Birazcık daha insancıl yaşamın ön plana çıkması için de çalışmalarımı yürüyeceğim. En büyük arzum bu yani Didim'de üstten bir drone fotoğrafına baktığınız zaman bu manzarayı hiçbirimizin hak ettiğini düşünmüyorum. Yalnız bunda da hepimizin sorumluluğu var. Ben dahil.. Buradan geri dönmek gerektiğini düşünüyorum. Halkın içerisindeyim. Yıllardır halkla beraberim, esnafla beraberim, siyasi tecrübem var. Kısaca Didim’i daha iyi yönetme arzusuyla adayım. Katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. Hepinize ayrı, ayrı da gazetecilik hayatında başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

HABER: ELİF DİKBAŞ