Didim Devlet Hastanesi, sağlık hizmetlerini genişleterek bölge halkının ihtiyaçlarına daha kapsamlı bir şekilde yanıt veriyor. Modern teknolojik cihazlarla muayene, tetkik, teşhis ve tedavide güvenilir ve kaliteli sağlık hizmeti veren Didim Devlet Hastanemizde endoskopik yani kapalı yöntem dediğimiz sistem ile prostat, idrar torbası ve böbrek taşı dâhil birçok hastalığa müdahale edebiliyor.Bu kapsamda özellikle benign (iyi huylu) prostat büyümelerinde "TUR" adı verilen kapalı ameliyat yöntemi hastanede başarıyla uygulanmakta ve hastalar birkaç gün içerisinde taburcu olabilme imkanı buluyor.

Vegan büfe artık açılmayacak! Vegan büfe artık açılmayacak!

Whatsapp Image 2024 04 07 At 17.42.10 (1)
Ayrıca idrar yolu enfeksiyonları, idrar yolu taşları, idrar yolu darlıkları gibi durumların teşhis ve tedavisinde sıklıkla kullanılan idrar torbası ve idrar kanallarının detaylı bir şekilde görüntülenebilmesini sağlayan Sistoskopi işlemi de Didim Devlet Hastanesi bünyesinde kullanılarak hastaların tanı ve tedavilerine olanak sağlıyor.
Hastane Başhekimi Uz. Dr. Ethem Bilgiç, Sistoskopi işlemi ve Kapalı Tur Ameliyatlarının başarılı bir şekilde uygulandığını ifade ederek; yeni hizmetler ile Didim’deki vatandaşlara daha etkili teşhis ve tedavi imkânları sunarak, en iyi sağlık hizmetini sunmak için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.
“Artroskopi Ameliyatları Başlıyor”
Başhekim Op.Dr. Ethem Bilgiç, Menisküs yırtıklarının tedavisinde, erken dönemdeki eklem kireçlenmelerinin temizlenmesinde, eklem içerisindeki serbest kemik ve kıkırdak parçalarının çıkartılmasında ve daha birçok rahatsızlıkta kullanılan bir yöntem olan Artroskopi ameliyatlarının da hastane bünyesinde kısa süre içinde başlanılacağı müjdesini verdi.

HABER: ELİF DİKBAŞ