Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla Didim Belediyesi Fener alayı düzenlendi. Belediye önünde toplanan Didimliler 100. Yıl coşkusunda Cumhuriyet Bulvarı üzerinden Kent Meydanı’na fener alayı ile aydınlattı. Fener alayında Türk Bayrakları, meşaleler ile büyüleyici görüntüler ortaya çıktı. 20 bin kişinin katıldığı yürüyüş sebebiyle Atatürk bulvarı baştan sona trafiğe kapandı. Bazı vatandaşlar ise fener alayına evlerinin balkonlarından bayrak sallayarak destek verdi.

fener alayı (6)

Kent Meydanında tıklım tıklım dolarken söylenen İzmir Marşı ve 10. Yıl marşı ile alandakiler Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşattı. Kutlamalar kapsamında ilk olarak yöresel halk oyunları ekipleri gösterilerini sergiledi; ardından Didim Amerikan Koleji öğretmenlerinden oluşan koro bir marş seslendirdi.

Ardından sahneye çıkan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay eşiyle birlikte alanda toplanan vatandaşları selamladı. Başkan Atabay tüm Didimlilerin Cumhuriyet bayramını kutlarken, Cumhuriyetin değerlerine ve İlkelerine sahip çıkılması gerektiğine dikkat çekti. Başkan Atabay çocukların ve gençlerin cumhuriyete sahip çıkacağına inandığını ifade etti. Konuşmanın ardından sahne alan “Moğollar” grubu şarkılarını seslendirerek, Cumhuriyet’in 100.yıl coşkusuna ortak oldu.

fener alayı (13)

HABER: ELİF DİKBAŞ 

fener alayı (4)-1

Trenin çarptığı 18 yaşındaki genç hayatını kaybetti Trenin çarptığı 18 yaşındaki genç hayatını kaybetti

fener alayı (11)

fener alayı (5)

fener alayı (10)

fener alayı (16)