Edinilen bilgiye göre; FETÖ terör örgütüne mensup oldukları tespit edilen ve kamu görevlerinden ihraç edilen 8 FETÖ’cü Didim’den yasa dışı yollarla tekneyle Ege Denizine açıldı. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin koordineli çalışması sonucunda 8 şahıs, tekneyle açıldıkları Didim açıklarında Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince yakalandı. 

Gözaltına alınan 8 şüphelinden N.T, Ö.Ö, İ.S, Y.D, O.Ç, ve H.B.A’nın ihraç asker, B.İ’nin ihraç öğretmen ve M.O’nun da esnaf olduğu tespit edildi. 8 FETÖ’cünün öğretmenlikten ihraç edilen B.İ’ya ait tekneyle açıldıkları tespit edilirken, teknede yapılan aramalarda ise farklı ülkelere ait sahte kimliklerde bulundu. Karaya çıkartılan 8 şüpheli emniyetteki sorgularının ardından Didim Adliyesinde mahkemeye çıkartıldı. 8 şüpheliden M.O ile N.T adli kontrol ile ev hapsi alırken, diğer 6 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

hdfhdfhd

Uzmanlar uyardı: "Taze etler şoklandıktan sonra eksi 18 derecede 6 ay saklanabilir" Uzmanlar uyardı: "Taze etler şoklandıktan sonra eksi 18 derecede 6 ay saklanabilir"

ww-1

Editör: Ergun Korkmaz