Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde gerçekleşen belgesel gösterimine kitle örgütü temsilcileri ve Eğitim Sen üyeleri katıldı.

Belgesel gösterimi öncesinde konuşma yapan Eğitim Sen Didim baş temsilcisi Gökhan Gök, “Resmi rakamlara göre 50 bin civarında bir rakam verildi. Ama normal bir matematik hesabına bile bakıldığında 11 ilde kalabalık nüfusu olan yerlerde büyük bir yıkım yaşadı. Öncelikle unutmamamız gereken şeyler var.  Çadır gelmezken çadır satmaya çalışanlar ya da herhangi bir dere yatağında, ovada, imar planı olmayan yerlerde uygunsuz imar olan yerlerde imar affı rezaleti altında rant girişiminde bulunanlar.. Esas sorumlular bunlardır diyoruz. Bunları da affetmeyeceğimizi bir kez daha dile getiriyoruz. Sendika üyemiz Murat Yüksel tarafından depremin birinci yılına yetiştirdiği Hatay’da çektiği ‘Geri döneceğiz’ belgeselini izleyeceğiz.”dedi.

Belgesel (1)

TİP adayı Umut Kaşan: Ranta, talana ve yoksulluğa karşı; halkçı, kamucu ve sosyalist belediyecilik TİP adayı Umut Kaşan: Ranta, talana ve yoksulluğa karşı; halkçı, kamucu ve sosyalist belediyecilik

Eğitim Sen üyesi olan Murat Yüksel tarafından çekilen "Geri Döneceğiz" belgeselinde Hatay’ın yıkımı ele alındı. 6 Şubat depreminden 5 ay sonra çekilen ‘Geri Döneceğiz’ belgeselinde  meslek odaları, sendikalar, dernekler, STK temsilcileri ve depremzedeler, Hatay’ın yıkımı ve yeniden inşasını ifade eden belgeselde buluşturdu.

Belgesel, 6 Şubat’ın yıl dönümünde, Didim'de yapılan gösterimin ardından Antakya, İzmir ve İstanbul'da da gösterime girecek.

Belgesel (5)HABER: ELİF DİKBAŞ 

Belgesel (4)