Törene Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, kamu kurum amirleri, bazı siyasi parti ve STK temsilcileri ve Didim’de görev yapan mahalle muhtarları katıldı.

Muhtarlar tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

5858

Kuşadası’nın halk plajlarında şemsiye ve şezlonglar artık ücretsiz Kuşadası’nın halk plajlarında şemsiye ve şezlonglar artık ücretsiz

SOYDEMİR, İSRAİL SALDIRISINI KINADI

19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Didim Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlık Mahallesi Muhtarı Filiz Soydemir yaptı. Soydemir, konuşmasına başlamadan önce İsrail'i saldırılarını kınadı.

Muhtar Soydemir, “Muhtarlık müessesi kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin 1829 yılından beri en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilcisidir. Halkımızın devletimize ihtiyaç duyduğundu başvuracakları ilk yer muhtarlıklarımızdır. Halkın oyları ile seçilen cumhuriyet tarihini boyunca köy ve mahallerimizin en önemli temsilcileri olarak yaptığımız görevde halkımızın sıkıntılarını mağduriyetlerini ve ihtiyaçlarını devletimizin yetkili organlarına iletmek noktasında etkili bir rol oynamaktayız.

89996

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA MUHTARLAR OLACAĞIZ

Muhtarlarımız hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında da köprü rolü oynuyor. Türkiye’de son 5 yıllık dönemde maalesef çok afetler yaşadık pandemi, sel felaketleri depremler çok kayıplarımız oldu bir an önce toparlanmak için tüm insanlık el ele verdik. Biz muhtarlarda pandemide özellikle sürekli alandaydık sokağa çıkmayan yaşlı ve ihtiyaç sahiplerinin ilaçlarını, market alışverişin yaptık. Görevlilerle denetimlere gidip halkımızın sağlığını korumak için canla başla çalıştık. Deprem sel felaketlerinde hayırseverlerimizle birlikte yardımlar yaptık. Bu yapılanların hepsi hem vicdanen hem de sorumluluk adına çok önemli rollerdi. Ve layığıyla yerine getirdik. Ve getirmeye devam ediyoruz. Her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında muhtarlar olmaya devam edecektir.

558566

MUHTARLAR DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR DEMİŞTİR

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk Muhtarlar demokrasinin temel taşıdır demiştir.. Ve gene 5 aralık 1934 yılında kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyarak demokrasinin en önemli adımını atmış ve yasalaştırmıştır. Büyük önderimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Her muhtarlar gününde mutlaka andığımız Aydın'ın Güre ilçesi Demircidere köyünde 1933 yılında seçilen ilk kadın muhtarımız Gül Esin'i buradan tekrar anmak istiyorum. Gerek milleti gerekse devleti temsili gibi önemli bir görevi yürüten tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar gününü en kalbi duygularımla kutluyor görevlerinde başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

DASDASDA-2

Editör: Ergun Korkmaz