Didim Ticaret Odası Aytaç Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde, Didim Nefes Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği,  Didim Felsefe Gönüllüleri,  Didim Seramik Atölyesi’nin katkılarıyla hazırlanan etkinlikte Nazım Hikmet rüzgarı esti. Didim Kültür ve Sanat Kurumları Platformu tarafından düzenlenen etkinliğe Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, CHP Didim İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülru Pere Uzman, bazı siyasi parti ve STK üyeleri ve çok sayıda vatandaş etkinliğe katılım gösterdi.

IMG_3350

Nazım Hikmet slayt sunumu ve şiiriyle etkinlik başladı. Slayt gösterimi devam ederken Şair İsmail Efeyurtlu, sahneye çıkarak, şiirsel bir üslup ile Nazım’ı anlatmaya başlar. Efeyurtlu anlatımına devam ederken, konuklar arasından Sevinç Türker ve koro ekibi şiirler okuyarak, sahneye çıktı. Efeyurtlu Nazım’ın hayatını tiyatral bir şekilde anlatırken, koro ekibi, Çellist Doç.Dr. Yakup Kıvrak ve Gitar ve solo Emre Korkmaz ve yan flütte Dursun Keleş, Efeyurtlu’ya eşlik etti.

IMG_3347

Hava sıcaklıkları artacak Hava sıcaklıkları artacak

Geceye Nazım’dan şiirler, şarkılarla seslendirildi. Gecede Karlı Kayın Ormanında, Gidenlerin Türküsü, Gülhane Parkı, Mavi Liman gibi şiirler seslendirilirken, şiirlerin hikayeleri de Efeyurtlu tarafından konuklara aktarıldı. Bulutlar Adam Öldürmesin şiiri ile, toplumsal sorunlar dile getirildi. Etkinliğin sonuna doğru, Nazım’a ithaf edilen Haziran’da Ölmek Zor adlı şiir seslendirildi. Etkinlik sonunda Efeyurtlu’ya, etkinlik için ödül taktim edildi.

HABER: EBRU GÖRMEZ 

IMG_3310IMG_3329

IMG_3332

IMG_3337