Didim Belediyesi Gençlik ve Sanat Akademisinde (DİGEM) düzenlenen toplantıya Didim Belediye Başkan yardımcısı Öznur Demirci Gündoğdu, Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli, Mimarlar Odası İzmir Şubesi Didim Temsilciliği ve İnşaat Mühendisleri Odası Didim temsilciliğinde yer alan Mimar ve Mühendisler katıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Demirci Gündoğdu belediyenin tüm meslek örgütleriyle sorunların çözümü ve işbirliği için protokolle imzaladığını kaydederek, bugünkü toplantının amaçlarından birisinin de fikir ve önerileri dinlemek olduğunu ifade etti.

belediye (3)-2

Gündoğdu Mimar ve Mühendislerin temsilcileriyle sürekli iletişim halinde olduklarını kaydederek “Bizim ve sizin işiniz çok zor; belediyemizin fiziki anlamda yetersizliği ve sürekli değişen yönetmelikler bizleri de sizi de yoruyor. Bir baskı var üzerimizde ve yaptığımız iş çok önemli. Yakın zamanda Maraş depremi yaşadık. Deprem sonucunda Mimar, Mühendis, Şantiye şefleri gibi bir çok kişi tutuklandı. Bunu örnek olarak anlattım çünkü bu sektör belli kişilere sorumluluk yüklüyor. Bu anlamda bizim yaptığımız işin önemini herkes bilmeli. Biz karşılıklı olarak sorunlarımızı anlatmak için burayız ve sizlerin fikir ve önerileri işlerimizi ve çalışmalarımız kolaylaştıracak.” dedi.Ardından toplantıya katılan mimar ve mühendisler proje, ruhsat sorunları ve diğer yaşanan sorunları anlatarak çözüm önerilerini sunuldu.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

DİDİM’DE, BAYRAM TATİLİNİN İLK 5 GÜNÜNDE 1240 TON ÇÖP TOPLANDI DİDİM’DE, BAYRAM TATİLİNİN İLK 5 GÜNÜNDE 1240 TON ÇÖP TOPLANDI

belediye (4)-2

Editör: Ergun Korkmaz