DİYED,  gerçekleştirdiği olağanüstü kurul toplantısında çoğunluğuk sağlanamadığı için ikinci toplanti tarihi olan 6 Haziran Perşembe gününe ertelendi. 
Dernek binasında gerçekleştirilen toplantıda başkanlığa aday olan mevcut başkan Resul Yazıcı ve aday Fikriye Özaydın ve istifa eden dernek üyeleri konuşma yaptı. 

“ESKİ VE YENİ YÖNETİM İNCELENECEKTİR”
Dernek Başkanlığı Aday olan engelli aday Fikriye Özaydın, eski ve mevcut yönetiminde olanlarla ilgili soruşturma yapılacağını belirterek, “Engelli kardeşlerim, Didim ve Yöresi Engelli Derneğimizde eski ve yeni yönetimlerin yapmış olduğu yanlışlıklar, iktisadi işletmelerimiz olan Akbük Engelsiz Kafe ve Altınkum engelsiz engelliler plajımızdan doğan maddi sıkıntılar aşılmaz bir hal alıp olayın kaymakamlık aracılığıyla denetilmesi için dilekçe verilmiştir. Soruşturmda 2017’den bu yana işletmelerin incelenmesi ve denetlenmesi istenmiştir. Bu süreçte Bedri Bey ve Resul Bey yönetimlerinin tamamı incelenmeye alınacaktır. Ben Fikriye Özaydın, çok eskiden beri dernek yönetiminde oldum. Yanlışları söyledim, fakat başkan sıfatını alanlar engelli olmadıkları için bizlere ait olan yerleri kendi bildikleri şekilde yönetmişler. Canları isterse bize bilgi vermişlerdir. Biz de olanı biteni hesabını isteyince fikir çatışmaları artmıştır. Bu yüzden engelli olmayan bazı kişilerin bizim derneğimizi yönetemedikleri açıktır.” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 10.02.51
"NEDEN BU DERNEKTE ISRARCISIN BAŞKAN? ”
Aday Özaydın sonrasında konuşmasını gerçekleştiren ve mevcut yönetimde yapılan usulsüzlükler nedeni ile olağanüstü kurula gidilmesini onaylan Oktay Çiftçi, yapılan usulsüzlükleri dernek yönetimi ve üyeleri önünde açıkladı. Dernek yönetimine 6 ay önce girdiğini belirten Çiftçi, bu süreç içerisinde yapılan usulsüzleri Başkan Yazıcı’ya sormasın rağmen cevap alamadığını, derneğe ait olan iktisadi işletmelerin, dernek üzerine olmadığını, işletmelerden maddi açık çıktığını ve bahsi geçen işletmelerin derneğe bağlı olamayan biri üzerine olduğunu açıkladı. 
Çiftçi, konuşmasına devam ederek, “Biz Başkan Resul Yazıcı’ya yönetimin değişmesini istediğimizi söyledik, başkan ise bunu kabul etmeyip, seçimin yapılmasını istediğini söyledi. Bizde burada bizi temsil edecek olanın bir engelli kardeşimizin olmasını istiyoruz dedik. Ancak, madem ortada bir rant durumu yok, madem amacın yalnızca yardım etmek, neden bu dernekte ısrarcısın başkan? Bizim iyiliğimizi istiyorsan, bırak engelli bir kardeşimiz yönetsin derneği, bizi anlasın. Engelli biri derneği yönetemez demenin yeri burası mı? Şekere bağlı gözlerimde görme sıkıntısı da yaşıyorum. Ben yarın şekerim daha da yükselebilir, kör de olabilirim. Ben bugün eli tutmayan engelli kardeşimin eli olurum. O da yarın benim görmeyen gözüm olacak inşallah. Bu dernek bizim. Biz sahip çıkalım. Gereği neyse yapalım. Sizden de abilerim, ablalarım olarak rica ediyorum. Bu biraz vicdan meselesi. Lütfen kimse bu tür şeylere izin vermesin.” dedi. 

Whatsapp Image 2024 05 31 At 10.02.51 (1)

YAZICI İDDİALARA "YAPMADIM" DİYEMEDİ
Konuşmalar ardından ortaya atılan iddialara cevap veren mevcut başkan Resul Yazıcı, atılan hiçbir iddiaya, “Yapmadım” demedi. Yazıcı yaptığı konuşmalar sırasında var olan usulsüzler için eski yönetimi suçlamasının yanı sıra, Altınkum’da bulunan engelsiz engelli plajında vatandaşlara kaçak bilet satışını kendisinin de bilmesine rağmen konuyla ilgili kimsenin ses çıkarmadığını açıkladı. Akbük’te bulunan ve engelli vatandaşlar için dernek tarafından açılan Engelsiz Kafe’de bir tane çay kaşıklarının olmadığını vurgulayan Yazıcı, Çitfçi’nin, “Herkese yardım ettiğinin reklamını yaparken, bderneğin parasıyla kime yardım edildi?” sorusuna yanıt veremedi. “Biz hiçbir zaman bilgilendirilmedik, sorduğumuz sorularda yanıtlanmadı.” Cümlesini kuran Çiftçi’ye Yazıcı cevap olarak, “Ama insanları böyle bel altı vurmak, insanları böyle rencide etmek, insanları hırsızlığa koymak yok dolandırıcı demek doğru değil. Siz, muhasebeciye inanmazsın, faturalara inanmazsın. Herhangi bir belgeye inanmazsın. Dernek adına getirin defterleri koyun. Ben çaldımsa hepiniz imza attınız o zaman kardeşim.” dedi.

Orman kampı çalışanlarına yangın tatbikatı Orman kampı çalışanlarına yangın tatbikatı

Whatsapp Image 2024 05 31 At 10.02.51 (2)

HABER: ELİF DİKBAŞ

Editör: Ergun Korkmaz