The WORLD LOVES DİDİM Bilim ve Biliciliğin çıkış noktalarından birisi olan Didim'in barış ve kardeşliğinde çıkış noktalarından birisi olması için yıllardır gösterilen çabalara yeni bir halka ilave etmenin çabasına girdik. İstedik ki 81 ilden ve 50'den fazla ülke insanın yaşadığını tespit ettiğimiz bu güzel topraklardan tüm dünyaya zeytin dalımızı uzatarak haykıralım ve Didim'de yaşamak Dünya'ya bedel diyelim. 
İşte bu yapıyı daha da anlamlandırma adına ilçemizde yaşayan yerleşik yabancılarla birlikte, ilçenin resmi ve sivil dinamikleriyle bir yapı oluşturarak etkinlikler dizisine imza atmayı planlıyoruz. Bu ülke vatandaşlarının kendi mutfaklarını, kültürlerini yansıtmalarını, Didim'i nasıl tercih ettiklerini ve Didim'in bu kültürlerin ortak noktalarını bir araya getirmeyi nasıl başardığını hep birlikte özümseyeceğiz ve Dünya'ya yansıtacağız. 
Kendilerine özgü yemeklerini yaparken Didim zeytinyağı ilede yaptıkları bu yemekleri dünya mutfaklarına hediye etmelerini sağlayacağız. 
''Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir'' diyen MEVLANA' nın söylediği bu sözün yeryüzündeki en iyi uygulayıcıları olarak tüm Dünyanın Didim'de bulacağı Deniz, Kum, Güneş, Tarih, Kültür, Sağlık gibi zenginliklerinden kendine uyacağı bir etkinlik mutlaka olduğu iddiasıyla haykırıyoruz. 
HAYDİ DİDİM' e HAYDİ DİDİM' deki GÜZELLİKLERİ YAŞAMAYA diyoruz.