Didim’de yaşayan yabancıların kurduğu İngiliz DAS Grubu üyesi Guri Eren, vefat eden eşi Erdal Eren’in anısına Röntgen Ünitesi bağışladı. Röntgen cihazı sayesinde barınaktaki patili dostların, röntgen muayenesi ve ortopedi ameliyatları gerçekleştirilecek.

SOKAKTAKİ CAN DOSTLARIMIZI ÜCRETSİZ OLARAK KISIRLAŞTIRIYORUZ

Konuyla ilgili Didim belediyesinden yapılan açıklamada “Sokak Hayvanlarını Koruma ve Rehabilitasyon Merkezimizde 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince sahipsiz, aşısız ve küpesiz sokak köpeği ve kedilerinin kısırlaştırma ameliyatı, aşılama ve işaretleme işlemleri ücretsiz yapılmaktadır. Sokaktaki can dostlarımızı ücretsiz olarak kısırlaştırıyoruz. Çarşamba ve Perşembe günleri kedi kısırlaştırılması 08:30-12:30, Pazartesi, Salı ve Cuma günleri köpek kısırlaştırılması 08:30-15:30 arası 12 saatlik aç karnına gelecek şekilde getirebilirsiniz.

Barı8Nak (5)DAYANIŞMA ÖRNEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Ayrıca mevcut ameliyathanemizin yanına yapılan röntgen odamız için İngiliz DAS Grubu üyesi Guri Eren’in rahmetli eşi Erdal Eren’in anısına Röntgen Ünitesi bağışlamış, barınağımızda röntgen muayenesi ve ortopedi ameliyatlarının başlamasına vesile olmuştur. Kendilerine sokak hayvanlarının refahı adına bizimle birlikte yapmış oldukları dayanışma örneği için teşekkür ediyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

Orman kampı çalışanlarına yangın tatbikatı Orman kampı çalışanlarına yangın tatbikatı

HABER: ELİF DİKBAŞ

Barı8Nak (4)

Editör: Ergun Korkmaz