MESEM’de lise diploması için online eğitim bu yıl da devam edecek

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul ile Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şap, 2021-2022 eğitim öğretim yılında online meslek ustalara yönelik lise diploması eğitiminin online olmasıyla ilgili basına bilgi verdi.

24 Eylül 2021 Cuma 16:38
MESEM’de lise diploması için online eğitim bu yıl da devam edecek

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul ile Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şap, 2021-2022 eğitim öğretim yılında online meslek ustalara yönelik lise diploması eğitiminin online olmasıyla ilgili basına bilgi verdi.Didim Esnaf Odasında düzenlenen toplantıya Oda Başkanı Şerif Erul, Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şap, Oda başkan yardımcısı Nihat Özçevik ve Oda Sekreteri Ayşe Durmaz ile basın mensupları katıldı.

“Lise diploması almalarını istiyoruz”
Toplantıda konuşan Oda Başkanı Erul geçen yıl pandemi sebebiyle ustalara yönelik lise diploması eğitimin online yapıldığını ve 81 ustanın diploma sahibi olduğunu hatırlattı. Erul, son genelge ile ustalara yönelik online lise eğitiminin bu yılda yapılacağını ifade ederek “İlçemizde bu eğitime katılmayanlar oldu. Bu kişilerinde bu eğitimleri alarak lise diploması almalarını istiyoruz. Bu konuda odadan ve Mesleki Eğitim Merkezinden bilgi alabilirler.”dedi.
Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şap ise Online eğitim’de Aydın’dan en fazla başvuru yapan ilçe olduklarını ifade ederek merkez olarak 30 öğretmen ile eğitimdeki durumlarının da iyi olduğunu ifade etti.

“Son gün 15 Ekim”
Okul Müdürü Şap Eylül ayı itibariyle 80 öğrencinin kayıt olduğunu belirterek “Online eğitime geçen yıl 98 kayıt yaptırdı ama 81 usta belge aldı. Bu yılda MEB ile yapılan görüşmeler neticesinde online eğitime karar verildi. Çünkü ustaların haftanın iki gün okula gelmeleri zor olacaktı. Şu ana kadar 4 kayıt yaptık, sayı 12’ye ulaşınca sınıf açılıyor. Ustaların 15 Ekim’e kadar kayıt yaptırmalarını istiyoruz. Burada eğitimi başarıyla tamamlayanlar lise diploması almaya hak kazanacak.” dedi.

HABER: ELİF DİKBAŞ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner12

banner13


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344