Didim’de 14 bin 911 öğrenci karne aldı Didim’de 14 bin 911 öğrenci karne aldı

Eski ismiyle Maril Otel olarak bilinen ve 2023 yılı Nisan ayında hizmete açılan CityPoint Otel işletmecisi Deniz Aktaş, Didim Belediyesi ve otel arasında devam eden mahkemeyle ilgili açıklama yaparak, Didim Belediye başkanlığının suça teşebbüste bulunduğunu iddia etti.

BİNANIN TAPUSUNU ALDIM

Otel işletmecisi Deniz Aktaş, açıklamasında “Kişisel husumetler le yıllardır resmi gayri resmi şekilde engellenerek atıl halde olan Eski ismiyle Maril Oteli CityPoint Otel olarak 2023 Nisan ayında hizmete açtık. Defalarca pasif edilen yapı kayıt belgesini 19 Nisan 2023 te kalıcı olarak aktif ettik. Ben kendilerinden Turizme bu binayı resmi olarak  kazandırma yolunda destek beklerken aksi bir tutumla sürekli bir köstek olma çabasına girdiler.  Hizmet yerine magazin kaos kavga yolunu tercih eden yerel yönetim tahrik edici kulis dedikoduları ve aracılarla defalarca beni kendi seviyelerinde bir mücadeleye sokmak istediler. 30 Mayısta ilk mührü yaptılar. Kapımızı mahkeme kararı ile açtık. Alıştıkları ve beslendikleri bu tarza cevap vermediğim gibi üzerine binanın TAPUSUNU aldım. Bina şuan TKGM sisteminde…

DEVLETİ SAHTE EVRAK İLE KANDIRMAYA TEŞEBBÜS ETTİLER

Sonradan araştırmalarımız Ankara ziyaretlerimiz sonrası hukukçularımızla bir detay fark ettik ki bunu sizinle birazdan paylaşacağım tüm bu zamana kadar okuduklarınızı skandalları zorbalığı unutun. Devletin eliyle devleti sahte evrak ile kandırmaya teşebbüs ettiler.

 “Didim belediye başkanlığı Turizmciye, esnafa hatta Didim'de yaşayan tüm halka zulüm etmeye devam etmekle kalmayıp "Adil yargılama sürecini etkilemeye çalışmaktadır." Aydın 1. İdare mahkemesi 2023/769 esas numaralı dosyaya gerçeği yansıtmayan tarihlerle oynanmış sahte evraklar sunarak mahkemeyi yanıltmaya çalışmaktadır. Bu durum Türk Ceza Kanununun "suça teşebbüs" kenar başlıklı 35. maddesine muhalefet etmekte yani mahkemeyi yanıltmaya yönelik suç işlemektedir. Konunun sonuna kadar takipçi olacağız. Ranta kimin geçit vermediğini, Didim de eşkıyalığı kimin yaptığını en kısa zaman da Didimliler görecektir.” ifadelerini kullandı.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Editör: Ergun Korkmaz