Sevgili dostlar Belediye Başkan Adayının açıklamasına 15-20 gün kaldı. Biliyorum her ne olursa olsun Didim’de CHP kazanacak, tatlı tatlı yarıştığımız arkadaşlarımızın birisi bayrağı teslim alacak, Bu bayrak yalnızca Belediye Başkan adaylığı değil aynı zamanda 2028 CHP iktidarına katkı verecek çalışmalarda içeriyor olmalı, Sahsım olarak uzun yıllar CHP içinde sorumluluk aldım. 5 yıl yöneticilik 12 yıl parti başkanlığı yaptım.

Tecrübeliyiz inançlıyız, kararlıyız, başarmak zorundayız, başaracağız. Yerelden genele gidecek iktidara katkı vermek ağır bir sorumluluk ve tecrübe ve bilgi birikimi ister. Öncelikle belediyenin düşük olan petformansını çok yükseklere çıkarmak gerek. Belediyede şaibe olusturacak hiç olaya yol vermemek gerek.

Ortaya hizmet koymak sürecinde kararlı ve inatçı olmak gerek. Önce belediye içinde sonrada Didim genelinde kardeşlik ve hemşerilik hukukunu oluşturmak lazım. Didimde yaşayan emekli yurttaşlarımızın yaşam ve dinlenme alanlarını hızla oluşturmak gerek. Didimin gençlerini hem yönetime katmak hemde istek ve taleplerini hızla karşılamak gerek.

Kadınlar çağdaş bir kent olmanın olmaza olmazı kardeşlerimizin kentin her noktasında özgürce hayata katılmalarını sağlayıp çaba göstermek ve bu konuda inat etmek, Dar gelirli ve çalışan insanların çocuklarıma kreş hizmetini her mahlaye taşımalıyız. İndirim kartları yanında zor geçinen insanlarımızın kartlarına maddi destek sağlamamız gerek.

Belediyemizin avrupa birliği projelerinden pay almasını sağlamıyız. Havası ve suyu güzel ilçemizde sağlık turizmi olmassa olmazdır bu pastadan koca bir pay alıp istihtam yaratmamız gerek. Tarımda hayvancılıkta kullanılmayan arazileri kooperatifçilik yöntemi ile üreten bir Didim yaratmak zorundayız. Kahvaltı yemek tabağımızı ilçemizde üretilen ürünlerle doldurmalıyız. Didimlinin parasının büyük bir bölümü Didim de kalmalıdır.

Bunu sağlamamız gerek. Turizm - inşaat sektörünü koruyarak ilçemize başka kaynaklar yaratmak zorundayız. Sosyal etkinlikleri ile mutlu bir Didim yaratmak için bütün gücümüzle çalışacağız. Yerel esnafımızı korumamız gerek. Ben ve ekip arkadaşlarım güzel bir geleceğe inanıyoruz.

Sizde bize inanın yol verin omuz verin birlikte başaracağız.

Saygı ve sevgilerimle.

Mustafa BEKAR

Didim CHP Belediye Başkan Aday Adayı