Türkiye en azından bir final oynamayı hak ediyor.

Avusturya maçında 2 gol atan onun dışında defansta başarılı olan futbolcumuz keşke oynayabilseydi.

Fakat UEFA'nın cezasını onaylamasak da bu ülkede vatandaşların siyasi düşünceleri olabilir. Ama ülkeyi temsil noktasında gelmiş arkadasların kendi düşüncelerini ifade eden sembolleri ifade etmesi doğru değildir.

Ülkemizde her partiyi ifade eden semböller var AKP, CHP, MHP, HDP gibi bu partilere oy veren yurttaşlarımız Milli takımda oynayabilir, herkes kendini ifade eden işaret kullanırsa bu milli takımın ortak ruhunu yakalamak olmaz. Onun içindir söz konusu futbolcu Türk halkından özür dileyerek bu konu kapatılmalıdır. Bugün bu işaretten mutlu olanlar yarın sol yumruk yada zafer işareti ile karşılaşırlarsa rahatsız olmamaları lazım ama bunun adı milli takım olmaz.

Cezayı UEFA değil Futbol fedarasyonu vermesi gerekirdi, bu sembolu sahiplenenler yarın ki sembolleri de sahiplenmesi gerekir ki bununda sonu yoktur.

Ülkemizde sığ bir anlayişin olması sonucu bana yakın olan iyidir mantığı yanlıştır.

Bazı platformlar vardır, din milli duygular gibi sayasallaştırılmaması gereken kurumlardır.

Yıllarca Dini, milli duyguları siyasete alet eden anlayış ülkemizin bu durumda olmasının sebebidir.

Demokrası başka fikirlere saygı duyma sistemi olduğuna göre Sola oy veren marksist, Sosyalist yada HDP'ye oy veren insanların milli takımda oynayabileceğine göre o cenahın sembol yada işaretlerini kaldırabilecekmisimiz. Ben biliyorum ki kaldıramassınız. Demekki o işareti kullanan parti dışında kimseyi mutlu etmedi.

Ben inaniyorumki milli takim içinde her partiye oy veren futbolcular var kimse kendi partisinin değil bizleri birleştiren haraketleri yapması doğur olandır.