CHP Aydın İl Başkan yardımcısı ve İş insanı Dilaver Demir, 16 Temmuz’da gerçekleşecek olan CHP Didim İlçe Örgütü delege seçimlerine “Sarı Liste” ile gireceğini açıkladı. Kendisine ait olan bir otelde basın ile buluşan Demir’e CHP Aydın İl Başkan yardımcıları Okan Kılıç ve Serkan Doğan, CHP Didim Kadın kolları başkanı Gülru Pere Uzman, CHP Didim Gençlik kolları başkanı Süleyman Çulha, CHP’li eski meclis üyesi Sinan Ceyhan ile bazı partililer eşlik etti.

IMG_3574

CHP Didim İlçe Başkan adayı Dilaver Demir, katılımın sınırlı tutulduğunu ve aday olma nedenini anlatmak için toplantıyı düzenlediğini belirtti. Demir, aday olduğunu ilk önce mevcut İlçe Başkanı Nurettin Koçak’a, ardından Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a bizzat kendisinin söylediğini ifade etti.

Demir, Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ile iki kez görüştüğünü ancak Atabay’ın İlçe Başkanı Koçak’a destek vereceğini ifade etti. Demir konu ile alakalı, “Belediye Başkanımızın bu kararına da saygı duyuyoruz. Biz örgütün değişime ihtiyaç olduğunu hem Nurettin bey’e hem Belediye başkanına ilettik. Biz yola çıktık artık, pozitif bir enerjiyle örgütümüze güç katacağız. Kadın ve Gençlik kollarına değer vereceğiz. Vekillerimizle sahada birlikte çalışmalar yürüteceğiz. Parti için küskünlükleri azaltıp, partinin değerini yükseltmek için bu yola çıktı. Delege seçimlerinden sonra mahallelerdeki delegelere temsilcilikler verip, mahallelerin sorunlarına da eğileceğiz.” sözlerine yer verdi.

“Amacımız partimizi yükseltmek”

Demir, amaçlarından bahsederek, “Partimizin Didim'deki değerini yükseltmek için biz bu yarışa giriyoruz. Hepimizin amacı partimizi burada yükseltmek, örgütümüze gerekli değeri vermek ve örgütümüzün başarılı bir şekilde önümüzdeki seçimlere hazırlanmasını sağlamaktır. Delegelerimizin sadece ilçe başkanını seçmek için değil, delegelerimizi mahallelerde bir mahalle temsilcisi haline getirmek istiyorum. Buradan örgütümüzün sorunlarını bilen bir insanım ve bu sorunları çözmek için buradayım. Ayrıca uygulamak istediğim bir konu daha var. Bizler örgütün kantarına çıkıyoruz. İlçe başkanı olmak için. İleriki dönemlerde belediye başkanlarımızı ve belediye meclis üyelerimizi de örgütün kantarına çıkmasını istiyorum. Bu konuda da çalışmalar yürüteceğiz. Bu konuda çalışmalar yürütmek istiyorum. İstiyorum ki bizler nasıl örgütün karşısına çıkıyoruz? Örgütün kantarına çıkıyoruz. Onlar da çıksın Didim'in Didim'de yaşayan insanların tercihini tercihi olsun. Partililerimiz bu konuda tercihlerini yapsınlar. Bu konuda çalışmalarımı yürüteceğim.

Ön seçim istiyorum

Aydın’da barajların doluluk seviyeleri belli oldu Aydın’da barajların doluluk seviyeleri belli oldu

Ön seçim istiyorum arkadaşlar. Bunu sandık konularını, örgütümüz belirlemeli. Bu, demokrasinin olmazsa olmazı bence. Buradaki Didim'deki yaşayan insanların, örgütümüzün ön seçimle, belediye başkanları ve belediye meclis üyelerini kendileri seçmeliler. Ayrıca sizlere şunun da sözünü verebilirim. Geçmiş dönemde burada birçok aday adayı çıktı. Belediye başkan adayları çıktı. Birçoğu Didim’de yaşamayan insanlardı. Buradan Bodrum'a giderken şu Didim'e de bir beş yıl belediye başkanı adayı olayım diyerek vatandaş geliyor buraya. Belediye başkanı adayı olmak istiyor. Ama belediye başkanı adayı olmak isteyen Didim’in sorunlarını bilmeli. Didim'in iki tane mahallesini sayamayan arkadaşlar buraya aday olmak istiyorlar. Ben eğer ilçe başkanı olursam kesinlikle dışarıdan gelen aday adaylarının başvurularını almayacağım arkadaşlar. Bunun sözünü veriyorum. Ve çalışmalarına destek olmayacağım. Didim'de yaşayan belediye başkanı adaylarımızın tabii ki onlar baş tacı. Didim’de yaşıyorsa aday olmaları kadar doğal bir şey yok.

Partimizin Didim’de büyümesini istiyorum

Örgütümüzün Gençlik ve Kadın Kolları'nı daha da geliştirmek istiyorum. Ya onlarla koordineli programlar üretmek istiyorum. Onlarla iş birliği içerisinde çalışmak istiyorum. Örgütümüzün genç insanlara ihtiyacı var. Genç arkadaşlarımızı partimize katmak istiyoruz. Partimizin Didim'de daha büyümesini istiyorum arkadaşlar. O yüzden bu yola çıktık. Bu yola çıkarken tabii ki bütün yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biz bu yola çıkarken onların da desteği bizim için çok önemli. Tabii ki aday adaylar çıkacaktır. Hepsine saygı duyuyorum. Ve şu anki ilçe başkanımızın da emeğine saygı duyuyorum, kendilerine karşı değilim. Ama ben daha iyisini, daha iyisini yapacağıma inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

HABER: ALİ KURNAZ