Memleket Genel Başkanı Muharrem İnce “Pazar günü sandığa gideceğiz, Memleket Partisi Türkiye’nin geleceği için önemlidir. Mutlaka o mecliste olmalıdır. Neden söyleyeyim, Atatürkçülerin mecliste azınlıkta olması lazım. Türkiye’nin sigortası Memleket Partisidir. Memleket Partisi’nin mutlaka mecliste olması lazım. Bu yüzden her evden bir oy Memleket Partisi’ne istiyorum.

Selendi Yeniden Refah Partisi'nde Yılmaz güven tazeledi Selendi Yeniden Refah Partisi'nde Yılmaz güven tazeledi

Benim için, saraydan para aldı çekilemez diyenlere, bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum: Bakın benim bu kumpaslardan, montajlardan, sahte dekontlardan bunlardan korktuğum yok. En son geldikleri nokta, “O çekilemez, saraydan para aldı. Parayı geri mi ödeyecek?” diye soranlar var. Adaylıktan çekiliyorum. Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum. Türkiye’ye üçüncü bir seçenek önerdim. Ne cumhur ne millet, tek yol memleket dedim. Ne sağdan ne soldan, Atatürk yolundan dedim. Bu kanalı başaramadık. Bahaneleri kalmadık. Seçimi kaybettiklerinde bahaneleri kalmasın. Seçimi kaybettikleri sabah, tüm suçu bize atacaklar. Hiçbir bahaneleri kalmasın. Memleket partisine her evden bir oy istiyorum. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum.” sözlerine basın toplantısına gelen vatandaşlar büyük tepki gösterdi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesi sonrasında kalan cumhurbaşkanı aday isimleri şu şekilde; Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan ve Sinan Oğan şeklinde oldu. HABER:HABER MERKEZİ