Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı, 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde yapılması öngörülmektedir.
 
Kurultayda genel başkanlık seçimi yapılacak ve eski ile yeninin, fobimi, hobimi olduğu varsayımlar tartışılacaktır.

Bu seçimde ön yargıların uçuş mesafelerini hesaba katmazsak Cumhuriyet Halk Partisine Genel başkanlığını kim kazana bilir;  kim kazandıktan sonra zirveye taşıyan biri olabilir..!

Son seçimlerin mağlup, mağduru Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyleyenlerin çoğunlukta olduğunu bilsem de..?

Taşra bilincinin kent bilincine hakim olduğu CHP de iki yüzlü politikaların havada uçuştuğu bu zorlu günlerde  Kılıçdaroğlu'nun tansiyonunu indirmeye karşın çok az dostunun olduğunu da ifade edebilirim.

Kemal Kılıçdaroğlu aday olduğundan, milletvekili seçilemedi  dolayısıyla"istifa et"baskısına dayanamayıp seçime gidelim dedi ve tekrar aday oldu.

Şuanda oturduğu dört ayaklı sandalyenin bir ayağı kırık üç ayaklı sandalye de oturmuş durumda. Bunu fırsat bilen burjuva politikasının fırsatçıları düşmesi için sallamaya çoktandır başladılar.

Seçim öncesi yapılan göreceli sağ eksenli ittifak beraberinde Kılıçdaroğlu'nun dürüst kişiliğine ve sol eksenine gölge düşürsede.

Kılıçdaroğlu, hiç bir zaman asla içi boş sloganlarla parti propagandasına başlamadı 
Somut olmayan söz ve söylemler çerçevesine girmedi. Belkide en doğrusunu yaptı ama bunu  da anlatamadı.

Bazı basın yayın kuruluşları ve sosyal medya trolleri iktidarın Kılıçdaroğlu'na olan hoşnutsuzluğuna uyarak sürekli anti propagandasını yaptılar.

Sonuç manipüle edilen endişelere sürüklenen 75 yaşına rağmen direndi, diretken becerilerini tarihsel sürecin getirdiği ve kendisine tecrübe ettiği sınıfsal karekterini bırakmadı.

Seçimle geldiğini, seçimle de gideceğini inkar etmedi.

Yeniden seçilirse ne olur..?

Seçilmezse ne olur..?

CHP de Nitelikli seçmen kitlesi, işte o zaman etki, tepki meselesine dönüşür.

Bu kez yeniden yerel seçimler öncesi kurultay hesaplarımı yapılır; yoksa diplerden gelen dalgaların boğuk sesimi inletir bir yanımızı.

Bakacağız..!

Yolun yakını; en iyi bilinen yolmudur.

Saygılarımla