Platform bileşenlerinin katıldığı basın açıklaması Kent Meydanı’nda gerçekleşti. Basın açıklamasını platform adına Tüm Emeklilerin Sendikası önceki dönem yöneticisi Yusuf Canpolat okudu.Canpolat, açıklamada Türkiye’nin tarihinin katliamlar tarihi olduğunu ifade ederek, “O kadar çok can yitirmişiz ki, adeta katliam olmayan gün yoktur Ama Aralık ayındakiler en belirgin olanlardır. Hiç bir katliamı unutmadık Unutturmayacağız! Bu nedenle Bu gün Didim Emek ve Demokrasi platformu olarak buradayız.” dedi.

maraş (7)

Canpolat tarafından okunan basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: Bizler 1978 Aralığında Devletin Gözü önünde MARAŞ ta Faşist katillerce gerçekleştirilen ve Hunharca katledilen Bebek çağındaki çocukları parçalayıp kaynayan kazanlara atan Hamile kadınların karnında bebeleri süngüleyen yüzü aşkın insanın ölümü ile sonuçlanan barbarlık açıklamasının hafif kaldığı Bu Sol Sosyalist ve Alevi Kırımını Nasıl unuta biliriz, Unutmadık çünkü Bir kadının; Kocasına, Beni Sen Öldür, Onların eline Bırakma cümlesi orda ki Vahşetin ne kadar ağır olduğu, unutulur mu?

MARAŞ katliamı ne ilk ne de sondu. Ülkemizde yaşanılan bu Faşist katliamlar Egemen güçlerin çıkarları doğrultusunda Halkı sindirme politikaları zaman zaman kullanılmış yöntemlerdir.Unutmadık Yine 19 Aralık 2000 de Hapishanelerde olan Hayatları Devletin Güvencesinde olması gereken Tutsaklar Sözüm Ona Hayata dönüş operasyonu ile onlarcası katledilmiştir.Unutmadık, çünkü Devletin Hapishanelerde Boyun eğmeyenleri katletmesi bir insanlık suçudur.

maraş (2)

Unutulmaz! 12 Eylülde 13 Aralık ta yaşı büyütülerek idam edilen ERDAL ERENİ, Ankara DAL da işkencede Katledilen BEHÇET DİNLERERİ nasıl unuturuz. Unutmadık ve yine 28 Aralık 2011 de her zaman yaptıkları işi yapan Roboski köylüleri kendi Devletinin uçakları ile param parça edildiler çoğu çocuk 34 köylü katledildi.

Unutmadık 20 Aralık 2015 de Silopi de vurulan Teybet ananın cenazesinin bir hafta yerde bırakılmasını nasıl unuta biliriz ki!

Unutmadık daha nice katliamları Malatya, Çorum Fatsa, Madımak, Gazi, Suruç ve Ankara Gar katliamı nasıl Unutulur ki! Ve daha niceleri.

Hiç birini Unutmadık Unutmayalım ki artık göz yaşı değil Barış Adalet Hakim olsun.

Unutmayalım ki Onların Yüce mücadelesi yerde kalmasın. Unutmadık

Unutturmayacağız! Barış için, Demokrasi için, Eşit ve Özgür, Bağımsız bir Türkiye İçin Unutmayacağız Unutturmayacağız.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Kayıt dışı kiralık evlere ceza! Kayıt dışı kiralık evlere ceza!

maraş (4)

maraş (5)

Editör: Ergun Korkmaz