Açıklamasına kendini tanıtarak başlayan Soydemir, “Ben Filiz Soydemir Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlık Mahalle Muhtarı. 46 yaşındayım İstanbul'da doğdum aslen Erzincanlıyım, evliyim, 2 kız çocuğum var.2 yıllık insan kaynakları yönetimi ve 4 yıllık kamu yönetimi bölümü mezunuyum. Kişisel tarihim içinde özetle 13 sene İst Florance Nıgtıngale hastanesinde tıbbi sekreter, 15 senedir de Didim’de otel işletmekteyim. 2 seneye yakın Didim belediyesi kültür servinde görev yaptım, 96 yılından beri çalışmış olduğum yer ve kurumlar tamamen insanlara hizmet, birebir insan ilişkileri yoğunluk olan yerlerdi ve her zamanda bu vazifemi insana hizmet anlamında sevgiyle yaptım, vicdanımla yaptım ve muhtarlığımla da yapmaya devam ediyorum. şimdi bu vazifemi daha üst düzeye taşımak için karşınızdayım.” dedi.

BU GÖREVİMİ DE BAŞARIYLA YAPACAĞIMDAN ŞÜPHENİZ OLMASIN

Soydemir, geçmiş yıllarda belediye çalıştığını halen muhtarlık görevini icra ettiği ifade ederek, “Daha önce belediyede çalışmış olmamla ve muhtarlığımla birlikte yerel yönetimin işleyişini çok iyi bilmekteyim, sadece kendi mahallem değil tüm Didim'in sıkıntılarıyla iç içe oldum tüm muhtarlarımla birlikte koordineli çalıştım. Didim halkımıza her zaman hizmet ettim etmeye devam ediyorum. sivil toplum kuruluşları ile her zaman birlikte hareket ettim aktif görevlerde bulundum. Didim'in sorunlarını eksiklerini çözmek için bu yola çıkmaya karar verdim. Kadınlarımızın, gençlerimizin, yaşlılarımız ve çocuklarımızın sorunlarını çözmek için yola çıkıyorum. Hayata geçirmek istediğim projelerle Didim’de fark yaratacağız. Ben inanıyorum. Didim'i daha yaşanabilir, sürdürülebilir ve kucaklayıcı bir yer haline getirmek için elimden gelenin en iyisini yapacağıma inanıyorum. Didim’i tüm dünyaya tanıtacağız. Elbette birlikte her zaman elele. Didim ile ilgili çok güzel projelerim var. Sizlere buradan tek tek anlatmayacağım mesela alt yapı yol otogar park bahçe temizlik bunlar zaten belediyenin yapması gereken görevler. Bu görevimi de başarıyla yapacağımdan şüpheniz olmasın. “dedi.

soydemir (4)

PROJELERİNDEN BAHSETTİ

Pojelerinden bahseden Soydemir, açıklamasında “Beni en çok heyecanlandıran projemle başlamak istiyorum. Evet birlikte yapacağız dedik toplumsal adalet için güç birliği gerekiyor. Yaşam köyü projem var bu sürdürülebilir topluluk projesi, kadınları, çocuklarımızın ve yaşlılarımızın engelli bireylerimizi bir araya getirerek birlikte yaşamanın güzelliklerini keşfedeceğimiz bir proje. Kadınlarımızın hem üretip hem de sunacağı bir iş gücü, gene kadınlarımızın iş gücüne katılımını artırmak için eğitim programları, çocuklara yönelik eğitim ve bakım, kütüphane hizmetleri, kültürel etkinlikler yaşlı ve engelli bireylere özel bakım programları olacak. Muhtarlığım süresi içerisinde vatandaşlarımızla devlet arasında her zaman köprü oldum. ihtiyaç sahipleri için var gücümle de çalıştım devam da ediyorum. Fakat bu yetmez dedim kadınlarımızla mahalle mahalle toplantılar yaptım. Bir kısım eğitimler de verildi. Fakat ürettiğini sunabilecek bir durum olmayınca proje desteklerini takip ettim. Tabi tek başıma bunu yapamazdım üst makamlarla görüştüm valiliğe gittim proje destekleri için görüştüm. Şimdi bu projemi belediye başkanı olduğum da ilk işim olarak gerçekleştireceğim. Neden ilk işim gençlerimiz kadınlarımız maalesef işsiz zaten bir çok partili kadınlarımız ve gençlerimiz de bu konudan dolayı mağdur. mağdur diyorum. Çünkü bu partiye yıllarca emek vermiş seçimler kazanmış kadınlarımız ve gençlerimizden bahsediyorum. sizlere buradan söz veriyorum. bu sorunu çözüme ulaştırmak benim en büyük görevim olacak.

KADIN DAYANIŞMA EVİ AÇACAĞIM

Türkiye’de maalesef çok fazla kadın ve çocuklar şiddete maruz kalıyor. ve maalesef Didim’de de bu çok fazla şiddete ve istismara maruz kalmış kadınlarımız ve çocuklarımız için güvenliğin, psikolojik desteğin, ve aynı zamanda da eğitimlerin verileceği kadın dayanışma evi açacağım.

soydemir (1)

HER ŞEY ÜRETMEKTEN GEÇER

Tarıma önem vereceğiz çok fazla arazilerimiz var üreteceğiz çok elverişli topraklarımız ve havasıyla Didim’i tarımda ön plana çıkaracak bir çok ürün üreteceğiz. Her şey üretmekten geçer. üretkenliğimizle şekillendirelim. Büyüme ve geleceği iklim değişikliği nedenlerini hepimiz bilmekteyiz. acil eylem zamanı geleceğimizi koruyalım. Temiz gelecek için Didim’de çok sağlam ve kararlı bir şekilde adımlarımızı atmalıyız. tüm bu projelerimizi Didim’i seven koruyan halkımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın ortak iş birliği içerisinde yapacağız. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarmak için gerçekleştirdiği devrimlerle, eğitimden ekonomiye kadar geniş bir yelpazede önemli adımlar atmıştır. Atatürk'ün mirası, liderlik ve vizyonu, bugün de milletimizin birlik ve beraberliği için ilham kaynağımızdır. Cumhuriyetimizin 100. yılında bu ilhamla bu yolda yürüyeceğime size söz veriyorum. Şehrimizi daha yaşanabilir, kalkınmış ve adil bir yer haline getirmek için kararlılıkla çalışacağım. Sizlerin desteği ile birlikte, ortak akıl ve işbirliği ile şehrimizi daha ileri taşımak için çaba sarf edeceğim. Güveninizi bekliyor. Birlikte daha güzel bir gelecek inşa etmek için yola çıkıyorum.

KADINIM, GENCİM, HEYECANLIYIM BU YOLDA YÜRÜMEYE TALİBİM

Ben Filiz Soydemir Didim’de yeni bir ruhla yeni bir nefesle yeniden başlamak için artık Didim’e de bir kadın eli değmesi için cumhuriyet halk partisi Didim Belediye başkan aday adaylığımı sizlere buradan duyuruyorum. Kadınım, gencim, heyecanlıyım bu yolda yürümeye talibim var mısınız benimle aynı yolda yürümeye. Desteklerinizi bekliyor, birlikte daha güzel bir Didim için çalışma sözü veriyorum.” ifadelerine yer verdi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

soydemir (6)

KOBANE DAVASI KARARLARI PROTESTO EDİLDİ KOBANE DAVASI KARARLARI PROTESTO EDİLDİ