İlginç dava: 1938'de doğup 6 yaşında ölen kişinin, 1974'te çocuğu doğmuş gözüküyor İlginç dava: 1938'de doğup 6 yaşında ölen kişinin, 1974'te çocuğu doğmuş gözüküyor

Tiyatro oyuncusu, yönetmen ve şair İsmail Efeyurtlu, Olivia Restaurant’ta sahne alarak, dinleti gerçekleştirdi. Programa Didim CHP İçe Başkan Yardımcısı Filiz Korkmaz, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Yat ve Yelken Kulübü Başkanı Fehime Kurt, Emekli Vali Yardımcısı Sadık İkizek gibi pek çok seçkin dinleyici katıldı.

Yaklaşık 2 saat sahneden kalan Efeyurtlu,  “Halk Edebiyatı Şairleri”  olan Aşık Veysel, Dadaloğlu, Mahsuni Şerif, Pir Sultan Abdal, Summani, Karacaoğlan, Yunus Emre ve çok sayıda halk ozanı şiirlerini kendine has yorumu ile seslendirerek, dinleyicileri tarihte şiir yolculuğuna çıkardı. Mekanın tamamının dolduğu gecenin sonunda oyuncu Efeyurtlu, etkileyici performansıyla dinleyicileri bir kez daha kendisine hayran bıraktı.

dfsdfs

Şaire sahnede bağlamada Ayhan Alaz, gitarda ise Emre Korkmaz eşlik etti.

Şair ve tiyatro oyuncusu İsmail Efeyurtlu’nun yaz sezonunda her hafta Perşembe günü Olivia Restaurant’ta sahne alırken kış sezonunda da sahne almaya devam edeceği öğrenildi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

ewrwrw