DENİZ AKTAŞ: AÇIK AÇIK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM DENİZ AKTAŞ: AÇIK AÇIK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM

Didim’de yaşayan şehit aileleri ve gaziler, Didim Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün düzenlediği iftar yemeğinde ilçe protokolü ile bir araya geldi.

Düzenlenen iftar programı, Atatürk Bulvarı üzerinde hizmet veren bir otelde gerçekleşti. İftar yemeğine İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca ve eşi, Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan ve eşi, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç, İlçe Jandarma Komutanı M. Gani Solak, bazı siyasi parti ve STK temsilcileri, ilçede yaşayan şehit aileleri ve gaziler katılımlarını gösterdi.

Katılım gösteren ilçe protokolü ve şehit aileleri ve gaziler, ezanın okunması ile birlikte dualarını ederek oruçlarını açtı.

Yemek sonrasında konuşma yapan Kaymakam Kuruca, 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen deprem felaketinde hayatını kaybedenlere rahme dilerken, yaralılara şifalar diledi. Kaymakam Kuruca, şehitlerin ve gazilerin önemini vurguladı: “Güneydoğu’da, Tunceli’de, Şırnak’ta, Silopi’de görev yapma şerefine nail oldum. Ve şunu gördüm ki sizin değerli evlatlarınızın, şehitlerimizin bıraktığı bayrağı O kutsal bayrağı yere bırakmamak için, yere düşürmemek için mukaddesatımıza sahip çıkmak için bugün askerimiz aynı güçle, aynı emekle mücadele veriyor. O bayrak Ezanlar din diye güneydoğuda terörün olduğu her yerde, alın teridir. Can pahasına mücadele ediyoruz. Sizlerden devraldığımız bu bayrağı bizler sonuna kadar kanımızın son damlasına kadar emeğimizin yettiği kadar Gücümüz yettiği kadar taşımaya devam edeceğiz.” dedi. HABER : ALİ KURNAZ