DİHAD, sokak hayvanlarının popülasyonunun kontrol altında tutulması için, bu yıl 2.kez düzenlediği kontrollü bir biçimde sokak hayvanlarını kısırlaştırma operasyonunu gerçekleştirecek. Didim dışından gönüllü olarak 5 veteriner ve 1 tekniker hekimlerin yardımları ile birlikte düzenlenecek olan operasyon, DİHAD öncülüğünde gerçekleşecek. 19-23 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan kısırlaştırma operasyonu, 5199 sayılı kanun gereğince belediye ve STK işbirliği kapsamında Didim Belediyesi ve Gönüllü Veteriner hekimler ve Teknikler Derneği işbirliği ile yapılacak.

Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Bakım Merkezi ameliyathanesi kullanılacak olmasının yanı sıra, operasyonda kullanılacak tüm tıbbi malzeme ve ilaçlar sponsorlar aracılığıyla temin edilecek. 400 kedi ve 150 köpeğin kısırlaştırılmasının hedeflendiği bildirilirken, vatandaşların kendi sokaklarındaki kedi ve köpekleri tedavi merkezine getirebilecekleri ve gerek duyulması durumunda, vatandaşa araç ve box desteği verileceği duyuruldu.

Vatandaşların kısırlaştırmak istedikleri hayvanları, 19-23 Haziran tarihleri arasında saat 08.30-12.00 saatleri arasında aç karnına Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Geçici Bakım Merkezi’ne getirmeleri gerektiği bildirildi. HABER : MAHMUT ÇAKIR

Yaz gelmeden Menderes’te sular çekildi Yaz gelmeden Menderes’te sular çekildi