Türkiye İşçi Partisi (TİP), 28.dönem Milletvekili seçimleri ardından Hatay’dan milletvekili seçilen ve hala tahliye edilmeyen Can Atalay için ülkenin birçok yerinde sokağa çıkarak, özgürlük talebinde bulundu. Hatay Milletvekili Can Atalay’ın tahliye olmaması ile ilgili TİP Didim İlçe Örgütü, Can Atalay için “Özgürlük İstiyoruz!” dedi.

TİP Didim ilçe örgütü, ilçe binasına “Can Atalay’a özgürlük” yazılı pankart asarak, bina önünde bildiri dağıttı. Özgürlüğün anlatıldığı bildiride şu ifadeler yer aldı:

ÖZGÜR DEĞİLSİN!

Bugün belki pazarda yaptığın alışverişte, belki işe giderken, belki mahallende, belki okulunda bu çağrıyı sana ulaştırdık.

Özgür değilsin.

Pazarda özgür değilsin. Bir kuru soğanı fazladan koyamıyorsun o torbaya.

İşinde özgür değilsin. Geleceğin, çocuklarının geleceği patronunun ağzından çıkacak bir çift lafa bağlı.

Mahallende özgür değilsin. Türkiye’de kadınların, gençlerin sebepsiz yere hayattan koparılması artık ne yazık ki gündelik bir olay.

Okulunda da özgür değilsin. Tarikat mensupları, Saray’ın kayyumları bütün eğitim yuvalarında cirit atıyor.

Evinde bile özgür değilsin! Rant için ne kadar alçalabildiklerini, barınma hakkımızın bile nasıl gasp edildiğini her felakette yeniden görüyoruz.

Özgürlük sadece serbest olma hali değil, insanca yaşamanın kendisidir. Bir kez geldiğin şu hayatı eşit, adil bir ülkede yaşayamadığın için özgür değilsin!

Önüne bir pusula, bir de sandık koydular, seçimini yaptın. Sana “Özgürsün” dediler. Senin seçtiğin, sen seçmediysen eşinin, dostunun, Hatay’daki on binlerce depremzedenin seçtiği milletvekili Can Atalay aylardır hukuksuzca tutsak ediliyor.

Bir kez geldin bu hayata. Bir kez yaşayacağımız bir hayatın sırf bizim gibi etten kemikten olan başkalarının hükmünde olmasını kabul mü edeceğiz? Biz kabul etmiyoruz. Eşitlik için, adalet için, özgürlük için bir yürüyüş başlattık, adına da Özgürlük Yürüyüşü dedik.

hfghfhf-1

Minibüs uçuruma yuvarlandı: 1 ölü Minibüs uçuruma yuvarlandı: 1 ölü

Yürüyüşümüz her gün Saray’dakiler tarafından sömürülen emekçilerin, kadınların, gençlerin yürüyüşüdür.

Yürüyüşümüz, Hatay Milletvekilimiz Can Atalay’a özgürlük yürüyüşüdür.

Bir adım da sen atarsan milyonlarca adım atmış olacağız.

Çünkü onlar bir avuç, biz milyonlarız

HABER: ELİF DİKBAŞ 

dasdasd-7