Yüksekokul Müdürü Nimet Çavuş Sempozyum içeriğine dair bilgiler verdi. Vali Canbolat sempozyuma katılmaktan memnuniyet duyacağını söyledi.

Başkan Hilmi Erbaş Didim’de yeni turizm yatırımları ve turizm sezonundan beklentiler hakkında bilgiler aktardı. Hızla büyüyen Didim’in planlı ve sağlıklı gelişimi için atılması gereken adımları hakkında önerilerini paylaştı.

Vali Canbolat, turizmi çeşitlendirmek için; kamp, kongre, spor turizmine uygun tesislerin yapımına ve Kültür ve Turizm Bakanlığının Didim projesinin önemine değindi. Didim’in gastronomi, tarih, kültür ve organik tarım gibi konularda ön plana çıkması gerektiğini vurguladı. Tüm çabalarının Aydın’ın potansiyelini ortaya çıkarmak ve bu potansiyelin en üst seviyede değerlendirilmek olduğunu belirtti.

Kuşadası'nda Kurban Bayramı tatilinin ilk 5 gününde 1645 ton çöp toplandı Kuşadası'nda Kurban Bayramı tatilinin ilk 5 gününde 1645 ton çöp toplandı

Müdür Nimet Çavuş Vali Canbolat’a Kendi yazmış olduğu Türk-İngiliz Siyasi ve Ekonomik ilişkilerinin Türk Turizmine Yansımaları isimli araştırma kitabı ile Dil kitabını takdim etti.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Editör: Ergun Korkmaz