Kutlama programına İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca ve eşi, Didim Garnizon Komutanı Ali Saçan ve eşi, Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay ve eşi, Didim Cumhuriyet Başsavcı Anıl Altay, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, oda temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

19 Mayhıs (4)

Kutlamalar kapsamında 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.  Didim İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, 19 Mayıs’ın Kurtuluş mücadelesinin ilk adımı olduğunu vurguladı. Kurucu, "Geçmişini, tarihini, özünü ve kültürünü koruyan ve bunu gençlere aktaran toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptir. Bu bilinçle Ulu Önder Atatürk, bağımsızlık ateşinin yakıldığı 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmiştir," dedi. Ayrıca, Cumhuriyetin yokluk ve mücadeleler içerisinde kurulduğunu ve koruma görevinin gençlerde olduğunu belirtti.

19 Mayhıs (5)

Konuşmaların ardından, günün anlam ve önemine dair şiirler okundu. Minik jimnastikçilerin gösterileri beğeni toplarken, halk oyunları ekipleri de performanslarını sergiledi. Didim Belediye Halk Oyunları ekibi, 50 kişilik kadrosuyla yöresel oyunlarını sunarak izleyicilerden büyük alkış aldı. Didim Roman ekibi ve liselilerden oluşan grup müzik performansları ile alandakilere keyifli anlar yaşattı. Tekvando gösterileri de ilgiyle izlendi. Program, 19 Mayıs dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve halat çekme yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

HABER: ELİF DİKBAŞ

19 Mayhıs (8)

19 Mayhıs (7)

Orman kampı çalışanlarına yangın tatbikatı Orman kampı çalışanlarına yangın tatbikatı

19 Mayhıs (6)

19 Mayhıs (1)

19 Mayhıs (3)

Editör: Ergun Korkmaz