2022'nin, 23 temmuz'unda açılan Amfi Tiyatromuz, bir sene bile olmadan dağıldı.
Resimlere bakarsanız görürsünüz, her tarafı çatlamış, patlamış, çökmüş, dökülmüş durumda. Bu fotoğraflardakiler bir kısmı, iç kısma girseniz daha neler görürsünüz bilinmez. 

Belediyemiz bu günlerde tadilata başlamış, Tadilatla tamiratla idare edilecek...

Bu yaz burada nasıl etkinlik yapacaksınız sayın ATABAY?
Amfi Tiyatromuz 3500 kapasiteli, her etkinlikte en az 2000 kişi kişinin geldiği bu Amfi tiyatro da, Allah korusun bir durum olursa, sorumlu kim olacak? 
Bazıları gibi olan olup bittikten sonra, Allah beni affetsin, Millet beni affetsinlemi geçiştireceksin?

ATABAY siyasi rantı uğruna, Aydın Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu projelerinin açılışı için, Kılıçdaroğlu’nun Aydın’a geleceği tarihe Amfi tiyatroyu yetiştirmek için işi aceleye getirip kalitesiz olmasına bile aldırmadı.
Hatta kanunları hiçe sayıp 21/B’yi kullanmayı bile ihmal etmedi. 
21/B’nin ne olduğunu bilmeyen olabilir (Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması durumunda) uygulanan ihale sistemi. 

Amfi tiyatronun jeolojik çalışmalarının, aceleye getirilip hatalı yapıldığı ortada. Düzgün yapılsaydı bu çökmeler kesinlikle olmazdı. 
İnşaat malzemesinin ve işçilik kalitesi gördüğünüz gibi yerlerde.
Amfi tiyatronun beton kalitesine gelince. 
Amfi tiyatronun betonunu döken firmanın kaçak olduğu için, Valiliğimizin talimatı ile ATABAY’ın mühürlemek zorunda kaldığını da hatırlatırım. Beton kalitesi hakkında yorum yapmayacağım ama görünen köye de kılavuz gerekmez.
Dönüp arkanıza baktığınız da, 2 ay evvel yaşadığımız deprem felaketinden sonra bu tiyatro da etkinlik sırasında bir durum olsa, Ne olur bilinmez.

Yapılan inşaatın bir yıl olmadan bu hale gelmesinin sorumlusu kimdir.?
ATABAY mı?
Amfitiyatroyu yapan firma mı?
Gördüğümüz halde hesap sormayan bizler mi?
Sözün özü:
Devletin malı, DENİZ. Yemeyen KERİZ...