13 Ağustos 2023 pazar günü CHP’si delegelerinin iradesi ile seçilen Mavi Listeye karşı Didim Belediye Başkanı ve Meclis üyelerinin hazımsızlıkları devam ediyor.
Kendini partinin üstünde gören ATABAY’ın şansı %5 falandı, İlçe Yönetimine saygısızlığından sonra bu %5'de kalmadı. 
KAMACI’nın yolunda devam ediyor. Kendisine başarılar diliyorum(!)

Atabay bu güne kadar İlçe Başkanı Ahmet YILMAZ’ı tebrik etmiş değil. 
Bu bir kayıp mı derseniz? Kesinlikle hayır.
Kayıp değil ama, AYIP.
CHP’sinin oyları ile Belediye Başkanı ol, Aynı kişilerin oyları ile seçilen İlçe Başkanını kabullenememek AYIP.

9 yıldan beri Belediye başkanlığı yapıyor, her destek verdiğin listenin kaybetmesi daha da vahim. Gökmen KARATAŞ’a destek verdi kaybetti, Nurettin KOÇAK’a verdi kaybetti, Son şansını denedi Dilaver DEMİR’e verdi yine kaybetti. Yıllarca Didim Turizm Derneğin başkanlık yaptı, Turizm Derneği’nde iki kere seçim yapıldı, İki sene ara ile yapılan seçimlerde destek verdiği iki liste de kaybetti. 
Sıra belediye seçimlerine mi geldi sayın ATABAY?

2014 ve 2019 yıllarında yapılan belediye seçimlerinde, CHP’si seçmeni, CHP’si için sana oy verdi, bundan sonra sana oy vermeyeceğini, Didim CHP’si üyeleri ve delegeleri ilçe başkanlığı seçimde, Nurettin KOÇAK ve Dilaver DEMİR üzerinden sana da oy vermeyeceğini açık açık belirtti. 
İstenmediğini sana anlatmak için daha ne yapılmalı ATABAY?

KILIÇDAROĞLU’nu ziyarete gidip, sonrasında sosyal medyadan “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek geçtiğimiz yıllarda kentimizin gelişimi için yaptığımız tüm çalışmaları ve önümüzdeki yıllara yönelik tasarladığımız projeleri kendilerine aktardık. Önümüzdeki dönemde de Cumhuriyet Halk Partimizin yerel yönetimlerde edindiği ve edineceği başarıları ülkemiz geneline yaymak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” şeklinde açıklama ile kendi kendini ADAY MI İLAN EDİYORSUN? 
Bu milleti salak, kendini akıllı mı sanıyorsun?
Farkında mısınız? ATABAY’ın izlediği yol, KAMACI’nın izlediği yola çok benziyor.
ATABAY, sosyal medya da paylaştığın habere yapılan yorumları okudun mu?
Bir tane olumlu yazan yok.
Pardon bir tane var o da AKP’li müteahhit.

İşte senin bu kibir ve egondan dolayı, kendin çalıp kendin oynadığın için CHP seçmen sana her yerde kırmızı kart gösterdi ve göstermeye de devam edecek.

Sen CHP’si seçmeninin seçtiği, Didim İlçe Başkanını ve yönetimini tanımıyorsun, Genel Başkanın yanında ne işin var?
Kuyruğun mu sıkıştı?
İlçe Yönetimini tanımayan bir belediye başkanının, CHP Genel Başkanının makamına kabul edenlere de ne demeli bilemiyorum. 

Durumlar böyle olunca dilin kemiği yok tabi ki, ATABAY’ın hicazeti ile meclis üyesi olan birileri “BU YÖNETİMİ YAKINDA GÖREVDEN ALIRLAR” gibi çok yakışıksız bir iddiada bulunmuş. 
Tabi ki bu terbiyesizliği bir büyüğe tanışmadan yapmamıştır diye düşünüyorum. (Bir büyük derken ATABAY’ya paye vermeyin, hani balığın yanına konan şişenin içinde olandan bahsediyorum.)

Bu edepsizliği yapan meclis üyesine ve diğerlerinin dikkatine.
13 Ağustos 2023 günü yapılan CHP İlçe Seçimlerinde Ahmet YILMAZ ve yönetimini, Didim CHP’sindeki delegelerinin iradesi ile seçildi. 

ATABAY gibi, Akif Hamza ÇEBİ’nin iradesi ile belediye başkanı olmadılar.

Ahmet Deniz ATABAY’ın iradesi ile sizler gibi meclis üyesi de olmadılar.

Ahmet YILMAZ ve yönetimini, Didim CHP’sindeki Delegelerin iradesi ile İlçe Başkanı ve Yönetim Kuruluna seçildiler.
CHP’si üyelerinin ve delegelerinin iradesine saygı gösterin diyeceğim ama, meclis üyeleri kaç tanesi CHP kökenli? CHP’sinin 6 okunu say desen kekelemeye başlar bunlar. 

Didim CHP’si İlçe Başkanı Ahmet YILMAZ, CHP’sinin tüzüğü ve yönetmeliği gereğince İlçe binasında grup toplantısı yapıyor, Grup toplantısına 3 meclis üyesi katılıyor, diğerler nerede?
Ahmet Deniz ATABAY katılmadığı için, katılamıyor olabilirler mi?
Bir meclis üyesi “Eski köye yeni adet mi geldi” diyormuş. 
Kadıköylüden başka bir köylü bilmediği için cahilliğine bağışlıyorum(!)
Sizlerin kimin meclis üyesi olduğunuz belli de, bu kadar da belli etmeyin!
Partinin yerini unuttuysanız, Bir daha ki meclis toplantı için Ahmet YILMAZ’ı arayın, telefonlarınıza konum atsın. Bu sayede belki bir konumuz olur...