Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay’a ziyaretinde Başkan yardımcısı Kaan Topçuoğulları ile birim müdürleri eşlik etti.  Gençay ve ekibi Dernek Başkanı Ferhat Yıldız, dernek yönetimi ve esnaflar tarafından karşıladı. Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette sanayi sitesi esnafları, çöp, temizlik, sanayi yolların yapılması, altyapı ve kaçak yapıların durumu konusunda yaşadıkları sorunları anlatıp destek istedi.

KAÇAK YAPILARI YIKACAĞIM

Başkan Gençay sanayi sitesinin durumuyla ilgili çalışmalar yaptıklarını belirterek “Öncelikle tapularınızı aldınız; projeye uygun şekilde binalarınızı düzenleyin. Kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Varsa çıkıntı eklenti belediyeden ruhsat alın. Bir gecede kaçak yapılar yapılıyor; bunları biliyoruz çünkü şikayetler var. Sizin ekmek tekneniz burası ve belediyeden gerekli ruhsat ve izinleri alın yasal hale getirİn yoksa ben buradaki kaçak yapıları yıkacağım.” dedi.

Sanayii̇ (3)

ELİNİZİ TAŞIN ALTINA KOYUN VİDANJÖR ALIN VE KULLANIN

Didim’in hızla büyüdüğünü ve altyapı sorununun olduğunu kaydeden Başkan Gençay “Yukarıdakiler her sene Didim’i satıyor, satılan yerlere bina yapılıyor ama altyapı yok. Burada ilk etapta bir vidanjör alın. Elimizde 8-9 tane vidanjör ama yetmiyor. Fiyatı da bu yıl 500 + KDV oldu ama sizler bunun için de site yönetimi olarak elinizi taşın altına koyun vidanjör alın ve kullanın.  Bu sorunu da böyle çözün. Ayrıca site yönetimi kurun ve aidat alın üyelerden buraya bir bekçi alın; güvenlik sorunu için kameralar taktırın bunları sizler yapabilirsiniz bizde destek oluruz.” dedi.

ÇÖPLER BELLİ BİR YERDEN ALINMAYA DEVAM EDECEK

Yolların yapımı noktasında çalışmalar yapacaklarını belirten Gençay, temizlik konusunda ekiplerin yaz döneminde zorlandığını ve bu anlamda herkesten duyarlılık beklediklerini söyledi. Haftada bir kez her yerin temizlenmesi noktasında sanayiye girileceğini kaydeden Gençay, çöplerin belli yerlerde alınmaya devam edeceğini söyledi.  Sanayi de atık lastikler için de belediyenin çalışma yapılacağını belirten Başkan Gençay kurban pazarının sanayiye yakın olmasından dolayı, kurban bayramına kadar ilaçlama çalışmalarını bu alanda arttıracaklarını dile getirdi.

ELİNİZİ TAŞIN ALTINA KOYUN

AK-YENİKÖY’DE BİLİMİN IŞIĞI PARLADI! AK-YENİKÖY’DE BİLİMİN IŞIĞI PARLADI!

Başkan Gençay Didim sanayisinin örnek olması için herkese iş düştüğünü kaydederek “Biz bugün burada sizlerin sorunlarını dinledik not aldık. Zaman zaman geleceğim ve bunların takipçisi olacağım ama sorunları hep birlikte çözeceğiz. Burası sizin ekmek tekneniz sadece bizden hizmet beklemek yanlış sizlerden elinizi taşın altına koyun.” dedi.

HABER: ELİF DİKBAŞ

Sanayii̇ (2)

Editör: Ergun Korkmaz