Didim’de “19 Mayıs satranç turnuvası” düzenlendi Didim’de “19 Mayıs satranç turnuvası” düzenlendi

Didim Belediye Meclisinin Mayıs ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanı Hatice Gençay’ın başkanlığında yapıldı. Meclis üyelerinin eksiksiz katıldığı toplantı saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı.
Gündeme ek olarak 3 madde is oy birliğiyle kabul edildi. 
Gündemin ilk dört maddesi olan 2023 mali yılı kesin hesabı, belediye başkan yardımcısının ödeneğinin belirlenmesi, 708 sayılı ve 810 sayılı ücret tarifesi konuları Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi. 
Gündemin beşinci maddesi olan çevre denetim birimi görevleri oy birliğiyle hukuk komisyonuna sevk edildi. Gündemin altıncı, yedinci ve sekizinci maddesi olan protokolle konusu oy birliğiyle kabul edildi.

Whatsapp Image 2024 05 02 At 15.29.53 (1)

Gündemin dokuzuncu maddesindeki kadro ihdası konusunda Başkan Gençay’a yetki verildi. Gündemin onuncu maddesinde ise sosyal denge tazminatı ve sendikalarla toplu sözleşme imzalanması konusunda Başkan Gençay’a yetki verilmesi kabul edildi. Gündemin on birinci maddesinde yer alan Cenaze hizmetlerinin Sağlık işleri Müdürlüğüne bağlanması konusu hukuk komisyonuna sevk edildi. Gündemin on ikinci maddesinde yer alan DİBEL ile on üçüncü maddesinde yer alan DİHİZ şirketleriyle ilgişi atamalar konusunda Başkan Gençay’a yetki verilmesi kabul edildi. Gündemin on dördüncü imar komisyonuna sevk edildi. Gündemin on beşinci maddesi olan otopark bedeli hesabına konu grupların belirlenmesi ise oy birliğiyle birliğiyle edildi. 
Gündemin geriye kalan son 3 maddesi olan borçlanma yetkisi, üyelik talebi ve duyusal analiz laboratuvarı 6 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00'da gerçekleşecek olan ikinci meclis toplantısına ertelendi.

HABER: ELİF DİKBAŞ

Whatsapp Image 2024 05 02 At 15.29.53 (2)

Whatsapp Image 2024 05 02 At 15.29.53