Kuşadası Belediyesi, havaların soğumaya başlaması ile birlikte “can dostlar” olarak adlandırdığı sokak hayvanlarının barınma ihtiyaçlarını sağlamaya yönelik çalışmalarına hız verdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kentin farklı noktalarına yerleştirdiği kedi ve köpek evlerinin bakımlarını yaparak sayılarını artırdı.

Didim Ma­ri­na sezon açı­lı­şı­nı ger­çek­leş­tir­di Didim Ma­ri­na sezon açı­lı­şı­nı ger­çek­leş­tir­di

Sokak hayvanlarını kent yaşamının ayrılmaz bir parçası olarak gören ve bu alanda yürüttüğü çalışmalarla dikkat çeken Kuşadası Belediyesi, can dostların kış mevsiminde yaşanan olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için aldığı tedbirleri sürdürüyor. Parklar ve yeşil alanlar başta olmak üzere kentin farklı noktalarına yerleştirdiği kedi ve köpek evlerinin hem bakımını yapan hem de sayısını artıran ekipler, aynı zamanda su ve mama kapları ile mamamatikleri de düzenli olarak temizleyip, gerekli olan gıda takviyelerini yapıyor. Ahşap ve yalıtımlı malzemeden yapılan kedi ve köpek evleri ile can dostların beslenmesine yönelik gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde sokak hayvanlarının soğuk kış günlerini daha rahat atlatabilmeleri sağlanıyor.

Sokak hayvanlarının korunmasının önemine dikkat çeken Başkan Ömer Günel, “Çok sevdiğimiz ve büyük bir hassasiyet gösterdiğimiz can dostlarımızı korumak ve yaşamlarını kolaylaştırmak hepimizin görevi. Hava sıcaklıklarının düşmeye başladığı bugünlerde, sokak hayvanları konusunda daha duyarlı davranmalıyız. Biz Kuşadası Belediyesi olarak sokak hayvanları için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Hemşehrilerimizin de bu konuda gerekli duyarlılığı göstererek, sokakta yaşayan canlarımızı yalnız bırakmayacaklarına inanıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: iha