Didim’de yaşayan farklı kültürlerin yer almasıyla birlikte DAHOT, “Bulgar Kültür Gecesi” düzenledi. DAHOT Dernek Başkanı ve Didim Belediyesi Meclis Üyesi İlyas Aydur, DAHOT Yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş düzenlenen geceye katılım gösterdi.

bulgar (6)

Altınkum Mahallesi, Aytepe mevkiinde olan Barış Heykeli önünde buluşan Bulgar Grup, fotoğraf çekiminin gerçekleştirilmesinin ardından, kortej yürüyüşü gerçekleşti. Yalı Caddesi üzerinde devam eden yürüyüş, Vakıflar önünde sonlandı.

Aydın’da barajların doluluk seviyeleri belli oldu Aydın’da barajların doluluk seviyeleri belli oldu

Etkinlik öncesi konuşma yapan Bulgar Deylan Demirev, “Bu akşam Bulgar kültürüne dokunma fırsatı bulacaksınız! Bu akşam Bulgaristan grupları, şarkıları, türküleri ve oyunlarıyla sizlerin karşısında olacaklardır. Sizleri Bulgar kültürü ile tanıştırmak ve bu güzel anı sizlerle paylaşmak bizler için onur vericidir. Bu gecenin gerçekleşesinde emeği geçen Didim halk dansları topluluğu başkanı aynı zamanda Didim Belediyesi Meclis üyesi İlyas Aydur beye teşekkürlerimi sunarım. Didim’de yasayan yerli halkımız ve turistler Bulgar kültürünün tadına varacaktır!” dedi.

bulgar (12)

Demirev’in gerçekleştirdiği konuşma ardından “Belenki” şarkı grubu, “Trakiika” folklor kulübü ve “Izvor” dans grubu sırasıyla sahne aldı. Düzenlenen gecede renkli görüntülere yer verildi.

HABER: EBRU GÖRMEZ 

bulgar (16)

bulgar (17)

bulgar (11)