Didim-Yunan adaları feribot seferleri başladı Didim-Yunan adaları feribot seferleri başladı

Ekonominin günden güne kötüye gitmesiyle zor günler geçiren vatandaşlara destek için şemsiye ve şezlongların ücretsiz olacağını belirten Başkan Gençay, "Belediye işletmesi olan sahillerde şemsiye ve şezlonglar ücretsiz olacak." dedi. 

Didim’de de belediyenin işletmesinde olan sahillerde şemsiye ve şezlonglar bu sezon vatandaşa ücretsiz olarak sunulacak. Uygulamayı hayata geçirdiklerini belirten Belediye Başkanı Hatice Gençay “Malum ülkemizde yaşanan bir ekonomik sıkıntı söz konusu; bizde ilçemize yaz döneminde tatile gelen yada ailesiyle 3-4 günlük tatil için burayı tercih eden vatandaşlarımızın sahilde rahatça tatil yapmaları için bu kararı aldık. Altınkum başta olmak üzere bizlerin işlettiği yerlerde şemsiye ve şezlong ücretsiz verilecek. Bazı sahillerimizde otellerin bakanlıktan aldığı izinle koydukları şemsiye ve şezlong onların uhdesinde ama diğer yerlerde biz denetim yapacağız. Duyduk ki bazı işletmelerde sahile şemsiye ve şezlong koyarak ücret almaya kalkmış hemen ekiplerimizi müdahale etti. Böyle bir durum olursa da vatandaşımız durumu ihbar etsin ve ekiplerimiz anında müdahale edecek.” dedi.
Başkan Gençay uygulamanın yaz boyunca devam edeceğini kaydederek, yaz döneminde bu yerlerden gelecek geliri hesap etmeden vatandaşı düşünerek bu adımı attıklarını dile getirdi.

HABER: ELİF DİKBAŞ

Editör: Ergun Korkmaz