Didim Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen kutlama programına Söke Kaymakamı Ali Akça, Didim Garnizon Komutanı Deniz Albay Ali Saçan, Didim Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ, kamu kurumların amirleri, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve eğitim camiası katıldı.

24 kasım (12)

Didim Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ tarafından yapıldı. Üstündağ, konuşmasında "Bu gün öğretmenler günü, bu gün millet mekteplerinin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmen oluşunun yıldönümü, bugün yurdumuzun her yerinde olduğu gibi ilçemizde de bu onurlu ve gururlu mesleğin mensubu olarak görev yapan ve görev yapmış emekli olan öğretmenlerimiz öğretmenler gününüz kutlu olsun. Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve en ölümsüz mesleğidir. Öğretmenler öğreticidir. Milletimizin devletimizin toplumların hem mazisidir, hem de maziyi tarihini, kıymetini, ideallerini, değerlerini çocuklarımıza öğreten onlara bilgileriyle ışık tutan öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Osman Gazi için Şeyh Edebali, Mimar Sinan için Muslihinin Ağa, Fatih Sultan Mehmet için Akşemsettin, Atatürk için matematik öğretmeni Yüzbaşı Mustafa ne önemde ise bizlerinde hayatında bugünlere gelmemizde en az anne ve babamız kadar emeği olan her zaman yad ettiğimiz eli öpülesi benimde hayatında yer etmiş bir Emine öğretmenimiz. Biz Nejdet öğretmenimiz, bizim Oktay öğretmenlerimiz vardır. Öğretmen hayatımıza girip, hayatımızdan hiç çıkmayandır. Yıllar yıllar sonra bile karşılaştığımızda önünde saygı ile eğildiğimiz, düğme iliklediğimiz yegane insanlardandır. Bu mesleği de en değerli meslek yapan budur.

24 kasım (1)

Biz öğretmenler mum misali erisek de etrafına ışık tutan, yılmadan yorulmadan, azimle, sabırla elimizdeki aydınlık meşaleyi ülkemizin dört bir yanına ulaştıran vatan, millet, devlet, bayrak aşkıyla insan sevgisiyle, inanç ve imanla yüce bir vazifeyi yapan insanlarız. Bu doğru yolda önümüze çıkan tüm engelleri aşacağımıza, milli birliğimize ve beraberliğimize her zaman her şartta sahip çıkacağımıza, inancım sonsuzdur. Sözlerime burada son verirken başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Tüm öğretmen arkadaşlarımızın öğretmenler gününü kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Didim’de aday öğretmen olan Hacer Köse ve emekliye ayrılan öğretmen Tülay Avcu Çeliktaş konuşma yaptı.

Program kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler tarafından yazılan şiir ve kompozisyonları okunarak, İlçe protokolü tarafından öğrencilere hediyeleri verildi. Emekli olan öğretmenlere belge ve çiçek takdim edilen programda şehit olan öğretmenler için hazırlanan oratoryo gösterimi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin ederken, Programın sonunda Didim Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerince hazırlanan müzik dinletisi büyük beğeni topladı.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

24 kasım (7)

4-61

24 kasım (15)

23 Nisan programı belli oldu 23 Nisan programı belli oldu