31 Mart 2024 yerel seçime fazla bir zaman kalmadı, 2019 yılında yapılan yerel seçimi hatırladığımızda beş yıllık bir zaman çok çabuk geçti. 

Yerel seçim geldi mi siyasi partide olağanüstü bir hareketlilik başlar, partilerinin kapısını aşındıran aday adayları önce aday olmak sonrada seçilebilmek için siyasetin tüm yolları denemek her konuda sınır tanımazlar. 
Genel seçime göre, yerel seçimde ilçelerde daha belirgin bir hareketlilik olur. 
Belediye başkan adayı, Belediye meclis üyesi adayları, Muhtar adayları partilerin kapılarını aşındırmaya başlarlar. 

Çok sayıda siyasetçi seçilmek için çaba gösterirken Türkiye’de var olan siyasi partilerin genel merkezleri, İl ve ilçe başkanlıkları da seçmenin önüne en fazla oy alacak adayı çıkarabilmek için, başka yerlerde nüfuzlu ve hatırlı isimlere “gel partimizden aday ol” çağrısını yaparlar. Didim de her zamanki gibi çağrıya gerek olmuyor, Türkiye’nin her yerinden  Didim’e belediye Başkan Aday adayı olabilmek için bir birlerini ezecekler neredeyse. 
Aday adaylığında Aydın genelinde 1. olduk, Nüfusa göre değerlendirsek, Ülke genelinde de birinci kesin çıkarız. 
ATABAY sayesinde Turizm de yerlerdeyiz, Seviyede de yerlerdeyiz, Siyaset de zirvedeyiz. 

- Didim’de partinin yolunu bilmeyenler Belediye Başkan Aday adayı oluyor. 

- Didim İlçe Yönetimini seçildiği günden beri tanımayan, partinin yolun unutan ATABAY ve ATABAY’a bağlı meclis üyeleri bile İlçe Başkanlığının yolu öğrendiler, İlçe başkanlığına kadar zahmet edip adaylık başvurusu yapma lütfunda bulundular. 

- Kiminin parti üyeliği yok Belediye Başkan aday adayı oluyor. 

- Kiminin Didim de ikametgahı yok Belediye Başkan aday adayı oluyor. 

- Kimisi Didim ilçe başkanlığı yerine başka ilçeyi aratıp açıklama için randevu alıyor, Didim’e Belediye Başkan aday adayı oluyor

- Kimisi İstanbul’un bir ilçesinde belediyede danışmanlık ve Belediye Başkanı yardımcılığı yapmış. Didim’e belediye başkan aday adayı çıkıyor. Partililer soruyor,  Danışmanlık ve belediye başkan yardımcılığı yaptığın ilçeden niye aday olmuyor,  Yıllarca hizmet verdiğin ilçede sicilin de bir sorun mu var arkadaş? diyorlar.

- Başkan aday adayı çıkıyor, sonradan Belediye Başkan aday adayı çıkan başka bir adayı arayıp “Beni meclis üyesi yazar mısın” diye soruyor. 

- En kötüsü de 10 yıldan beri Didim Belediye Başkanlığı yapıp istenmediği halde aday adayı olan şahsa ne demeli? 

Didim de geçen yerel seçimlerde de 24 aday çıkmıştı.  Bu sefer 8 aday vardı, süre bir  hafta uzayınca 18 oldu. Süre biraz daha uzasaydı 28'i geçerdik herhalde.

Asıl sıkıntı bir belediye başkanlığı için 100 bin nüfuslu bir ilçede 18 başkan adayının olduğu sıkıntı. Kuşadası’nda, Söke’de, Nazilli’de, Efeler’de niye bu kadar çok değil. Bu kişilerin hepsi de “Benden iyisi yok, bu yüzden benim aday gösterilmem gerekiyor”  “Benim Ankara da arkam sağlam” vs. vs. bir sürü yalan dolan konuşuyorlar. İşin garibi bu yalanlara inanan o kadar salak var ki. Saysan Didim’in yarısını bulur. Bu liyakatsizlere  çok sayıda inanan olunca Didim’de komik bir durumu ortaya çıkarıyor. 

Bu günlerde bir dedikodu, bir dedikodu var ki, her dakika Didim Belediye başkan adayı kesin olduğu haberleri geliyor. 
Alakasız bir aday çıkıyor “Genel merkez göndermiş” Belediye başkan adayı kesin bu diyenlerin sayısı say say bitmiyor. 
Didim de alakası olmayan bir gazetenin yazdığı asparagas habere göre de  “Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu, Didim'den mi aday oluyor?” diye haber yapan bile var. 
Bu kişilere inanıp, kendini siyasi deha gibi görüp fikir yürütenlerin durumu da başka traji komik. 
Dikkat ettim çok gıybet yapıyorlar ama şakadan da olsa, ATABAY kesin başkan diyenini duymadım.
ATABAY deyince her kesin ağzı bozuluyor, suratı asılıyor.

ATABAY bu günlerde, zamanında Mümin KAMACI aday gösterilmedi diye, ÖZLEM ÇERCİOĞLU’na, Didim’e geldiğinde pislik yapanlar, CHP’nin oyunu bölerek, AK Partiye seçim kazandırma sevdasında olanlarla şu anda dirsek temasında. Her iki taraf da birbirine tam destek, hep destek durumundalar. 
ATABAY’ın Didim’deki delege seçiminde ve İlçe seçiminde dirsek teması olduğu kişilere bakarsanız. ATABAY aday gösterilmeyince, büyük bir olasılıkla KAMACI’nın yaptığını yapma olasılığı oldukça fazla. 

Bir gerçeğe daha bakalım.
ATABAY, Belediye çalışanların maaşını vermiyor ama, Belediye imkanları ile ATABAY siyaset de tavan yapmaya devam ediyor. 
Pazar günü Didim Belediyesinin kadrolu TV programcısı Serhan Asker yine Didim’deydi. Belediye çalışanlarına maaşları parça parça verilirken, Serhan Asker’in Görkemli Hatıralar programına günler önce ödemesi ATABAY’ın talimatı ile peşin ödeniyor. Tabi bir de Sevcan Orhan ve komedyen Fatih Mühürdar vardı konuk olarak, bu sanatçılara da ödenen ücretleri üst üste koyarsanız, ödenen ücret ve masraflarla birlikte en az 1.000.000 Tl.yi geçmiştir. 
Belediye önce Serhan Asker’in Görkemli Hatıralar programına ödeme yapıyor, kasa da bir şeyler kalırsa, kalanlar kardeş payı olarak bölünerek belediye çalışanlarına harçlık olarak avansları veriliyor.
Görkemsiz ATABAY’a, Görkemli Hatıralar programı çok mu gerekliydi? derseniz. 
ATABAY denize düşmüş her şeye sarılıyor. Çaresizlik böyle bir şey olsa gerek.

Bir hafta önce Belediye Meclis gündemin de,  Dördüncü maddesi, Borçlanma Yetkisi konulu yazısı görüşülerek, oy çokluğuyla kabul edildi.
- Gündemin beşinci maddesi olan Taşınmaz Satışı konulu yazısı görüşülerek, plan ve bütçe komisyonuna sevk ediliyor. Belediyemiz gördüğünüz gibi Taşınmaz satıyor ve ATABAY’a borçlanma yetkisi veriliyor. 
Kasa tam takır kuru bakır, ATABAY Gençlik merkezinde Görkemli Hatıralar programında Halay çekiyor. 

ATABAY, Delege seçiminde destek verdiği kırmızı liste dip yaptı. Değişimciler kazandı.
ATABAY, İlçe Seçiminde kırmızı ile sarı listeyi birleştirdi, yine dip yaptı, yine Değişimciler kazandı.
Didimli CHP’liler ATABAY’ı istemediklerini Aydın ve Ankara’a anlatmak için daha ne yapmalı?
ATABAY’ın ismi hala, CHP Genel Merkezin de Didim belediye başkanlığı için aday adaylığı listesinde adı geçmesi, Didimli CHP’lilere saygısızlıktır, değer vermemektir. 
Aydın’ın oy deposu Didim kaybedilir ise, Aydın da ÇERCİOĞLU’da kaybeder. 
Bir uçkuru bozuk için, devletin kapısını tekmeleyen için, devlete diklenen kişi için, önce Didim’i sonra da Aydın Büyükşehir Belediyesini feda etmeye değer mi? 

CHP’de değişim değişim diyoruz ama, hala bir şeyler eksik gördüğünüz gibi.