Didim Ticaret Odasında gerçekleştirilen basın toplantısına Didim Ticaret Odası başkanı Hilmi Erbaş, ADÜ Didim Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. M. Nimet Çavuş ile Oda genel sekreteri Murat Güneş katıldı. Basın toplantısında konuşan Oda Başkanı Hilmi Erbaş, tüm İslam aleminin kandilini kutlayarak, Maraş depreminin 1. Yılı dolayısıyla değerlendirmelerde bulundu. Erbaş son depremde resmi rakamlara göre 50 bin üzerinde can kaybı, 100 binin üzerinde de yaralananın olduğunu hatırlatarak “Bu tür büyük depremler bilinçlenme ve hafıza açısından önemli; gelecek nesiller içinde alacağımız kararlar önemli. Deprem konusunda herkesin yani devletin tüm kurumları, belediyeler, sektör temsilcileri, iş yapan ve malzeme yapan firmalara kadar topyekun bir dizayn edilmeli. Bizler depremin nerelerde etkili olduğu, nasıl zarar verdiği ve nereleri nasıl etkilediğini biliyoruz, sadece zamanını bilmiyoruz o nedenle deprem konusunda buna göre bilimsel adımlar atılmalı. Bunun örneği Japonya var karşımızda bizde ona göre hazırlıklarımızı yapmalıyız.” dedi.

Dto Myo (3)

Erbaş Kültür ve Turizm sempozyumuyla ilgili de yaptığı değerlendirmede ADÜ Didim Meslek Yüksekokulu ile birlikte 15-16 Şubatta yapılacak sempozyumun ilçeye katkı sunacağını kaydederek, her kesimden destek beklediklerini kaydetti.

Didim'de  1 tutuklama Didim'de 1 tutuklama

ADÜ Didim Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. M. Nimet Çavuş ise 15-16 Şubatta yapılacak sempozyuma 45 bilim insanının katılacağını ve farklı başlıklarda Didim ile ilgili oturumların yapılacağını ifade ederek “3 ay bu çalışmayla ilgili Oda başkanımız Hilmi Bey ile görüştük. Kendisi destek verdi ve protokol imzaladık. Bilimsel konuşmalarla Didim’i her yönüyle ele alacağız. Bu sempozyum sonrasında konuşulanlar bir kitapta toplanacak İleri de bir kongre yapmayı hedefliyoruz. Basının desteği bu noktada önemli ve 2 gün sürecek sempozyuma tüm kesimleri bekliyoruz.” dedi.

Dto Myo (5)-1

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Editör: Ergun Korkmaz