Törene Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, Belediye Başkanı Hatice Gençay, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Gani Solak, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç, Didim Engelliler Dernek Başkanı Resul Yazıcı, STK başkan ve yöneticileri, bazı muhtarlar, engelli aileleri ile davetliler katıldı.

Didim’de 23 düzensiz göçmen yakalandı Didim’de 23 düzensiz göçmen yakalandı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ellerini Türk Bayrağı ve silahlara koyan 8 engelli için yemin töreni düzenlendi.

Askerljj,Ik (15)

TÜRK MİLLETİ EZELDEN EBEDİYETE KADAR ASKER BİR MİLLETTİR

Törenin açılış konuşmasını yapan Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan konuşmasında, "Türk milleti yediden yetmişe kadını ve erkeği ile ezelden ebediyete kadar asker bir millettir. Bunu kurduğu devletler ve imparatorluklarla tüm dünyaya ispatlamıştır. Bugün aramıza katılan özel yürekli silah arkadaşlarımız vatan savunması, askerlik görevi denildiğinde Türk milletinin hiçbir engeli tanımadığına en güzel örnektir. Bu inanç ve bu ruh sayesinde şanlı bayrağımız göklerde dalgalanmış ve dalgalanmaktadır ve sonsuza dek dalgalanacaktır.

Şimdi müsaadenizle vatani görevlerini icra etmek üzere bugün üniformalarını giyerek adeta kanatlanarak buraya gelen ve aramıza katılarak bizlere kendileri ile silah arkadaşı olma onuru yaşatan askerlerimize seslenmek istiyorum. Sevgili silah arkadaşlarım buraya peygamber ocağına er yatağına hoş geldiniz. Her karış toprağı ecdat kanı ile sulanmış Anadolu topraklarında kefensiz ve mezar taşsız yatan ecdadımızın yüz akısınız. Bugün her türlü engeli arkanızda bırakarak bayrak ve vatan sevgisi ile buraya geldiniz. Sizler milli şarimiz Mehmet Akif Ersoy’un 'Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak söyleminin canlı delillerisiniz. Bu inanç bizlerin en büyük itici gücüdür. Bu güç ki dosta güven düşmana korku salmaktadır. Sağ olun var olun.

Askerljj,Ik (8)

BU ÖZEL İNSANLARA BU VATAN VE BAYRAK SEVGİSİNİ SİZLER AŞILADINIZ

Askerlik görevini ifa etmek üzere aramıza katılan bu özel bu güzel yürekli silah arkadaşlarımızın çok değerli anne babaları ve aileleri sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu özel insanlara bu vatan ve bayrak sevgisini sizler aşıladınız. Başta sizler olmak üzere sizin gibi askerlik vazifesini yapmak üzere kınalı kuzularını buraya gönderen tüm anne ve babalarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu vatan üzerinde hür ve bağımsız olarak kendi isimlerimizle ve inançlarımızla yaşıyorsak bu şanlı bayrak üzerimizde dalgalanıyorsa bunu bu vatan uğruna hayatlarını hiçe sayan başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere hayatlarını feda eden ve hayatlarını hiçe sayan şehitlerimiz, gazilerimize, anne babalarımıza ecdadımıza borçluyuz. Bu vesile ile bu topraklar için Çanakkale’de, Galiçya’da, Arabistan yarımadasında, Kore’de, Kıbrıs’ta ve terörle mücadele harekatlarında hayatlarını feda eden asker, polis ve devlet görevlisi şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize şükranlarımızı iletir Allahtan rahmet dilerim." ifadelerine yer verdi.

8 ASLAN YÜREKLİ, NEFERİMİZ ŞANLI ORDUNUN BİR PARÇASI OLACAKLAR

Kaymakam Kuruca ise yaptığı konuşmada “Ne mutlu bize ki bu millet bağrından çıkan bu orduyla dünya tarihinde başka hiçbir devlete başka hiçbir millete nasip olmayacak şekilde bütünleşmiş, tek yürek, tek parça olmuştur. Ve şundan emin olunuz ki dünyanın her neresinde Myanmar'dan Bosna Hersek'e kadar Suriye'den Filistin'e kadar her nerede, dünyanın hangi köşesinde bir millet mezalime uğruyorsa yüzünü döndüğü, destek istediği, imdat umduğu büyük devlet, büyük millet, büyük ordu işte bu ordu. Ve bugün bizler tarih boyunca olduğu gibi kadını ile erkeği ile yediden yetmişe her daim vatanımız için canımızı vermeye hazır olduğumuzu, bayrağımız için, milletimiz için şehadet şerbeti içmeye hazır olduğumuzu gösterdiğimiz gibi sekiz tane aslan yürekli, engel tanımayan neferimiz bugün bu şanlı ordunun bir parçası olacaklar. Ne mutlu onlara ne mutlu onları yetiştiren kıymetli ailelerine. Bu güzel töreni Bu aslan parçalarının, bu şanlı ordunun parçası olacağı bu törene sizler de hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Sizleri saygı ve sevgiyle selamlarken başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor. Başta aramızda olanlar olmak üzere bütün gazilerimize sağlık, sıhhat temenni ediyorum.” dedi.

Askerljj,Ik (12)

Konuşmanın ardından 8 engelli genç için yemin töreni düzenlendi. Geleneksel Kuzu günleri kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalar da renkli görüntülere sahne oldu. Garnizon Komutanlığında görevli askerlerin yarıştığı etkinlikte dereceye giren askerlere ödüller verildi. İlçe Garnizon Komutanı Saçan, etkinliğe destek olan kurum ve kuruluşlara desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Konuşmaların ardından, engelli askerlere terhis belgeleri verildi.

HABER: ELİF DİKBAŞ

Askerljj,Ik (17)

Askerljj,Ik (22)

Askerljj,Ik (13)

Askerljj,Ik (18)

Askerljj,Ik (10)

Askerljj,Ik (21)

Askerljj,Ik (19)

Askerljj,Ik (20)

Editör: Ergun Korkmaz